Εύκολο απόγευμα για την Νέα Ιωνία - greekhandball.com

Εύκολο απόγευμα για την Νέα Ιωνία

Από την αναμέτρηση, Νέα Ιωνία - Πανόραμα

Την τρίτη της νίκη στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, σε ισάριθμες αναμετρήσεις, πέτυχε η Νέα Ιωνία, που επικράτησε του Αθηναϊκού με 39-24.

Η γηπεδούχος ομάδα ήταν κυρίαρχη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, το ημίχρονο του οποίου έληξε 23-8 και με πρωτεργάτρια την Μανιά, που σημείωσε 9 τέρματα έφτασε σε μια εύκολη νίκη. Τα περισσότερα γκολ (12) του ματς, ωστόσο, πέτυχε η αθλήτρια του Αθηναϊκού, Νούσια.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 39-24

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-1, 11-2, 14-3, 17-6, 23-8 (ημίχρονο), 24-9, 27-13, 30-15, 34-18, 36-21, 39-24

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Kεπεσίδου, Μανιά 9, Κοντοστέργιου 4, Ανδρίτσου 6, Κοτρώτσιου 6, Μυλωνά 1, Κολλύρη, Καρέλα, Μακρή, Μουρατίδου 2, Ντιμτσούδη 3, Νοροτσέα, Διακογιάννη, Χαριτίδη 2, Πανούση 1, Στουγιαννίδου 5

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσαμπουκίδου, Δημακέα, Μάκρογλου 1, Σιαρβαρλή, Τζούρισιτς 7, Παπουτσιδάκη 1, Φαζού, Κούρου, Λάσκου, Στρούζου 1, Μητροπούλου, Μάγκου 2, Γεμελιάρη, Παπαδημοπούλου, Συκιωτάκη, Νούσια 12

Διαιτητές: Βήτας-Φωκίτης, Δίλεπτα: 7-5 (Aποβολή: Παπουτσιδάκη, τρεις δίλεπτες, 51:59), Πέναλτι: 0/0-3/4