Ο ΠΑΟΚ... στρίμωξε τον Αερωπό Έδεσσας στο τελευταίο τέταρτο και κατέκτησε ακόμα δύο βαθμούς - greekhandball.com

Μία ακόμα νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ, αυτή την φορά απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας, επί του οποίου επικράτησε με 30-23.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στο ματς και στο 15ο λεπτό απέκτησαν προβάδισμα. Ο ΠΑΟΚ ισορρόπησε, όμως ο Αερωπός κατάφερε να βρει λύσεις και τελικά το ημίχρονο έληξε 12-13 υπέρ του. Οι Εδεσσαίοι συνέχισαν να προηγούνται στα πρώτα 10 λεπτά της επανάληψης, όμως ο Δικέφαλος του Βορρά ανέλαβε στην συνέχεια τα ηνία, αύξησε σταδιακά την διαφορά και έφτασε στην νίκη.

ΠΑΟΚ - ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 30-23

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 4-6, 6-9, 10-10, 12-13 (ημίχρονο), 15-16, 16-18, 19-19, 24-20, 26-22, 30-23

ΠΑΟΚ: Γκιγκόφ, Τσαμουρίδης, Παπάζογλου 5, Νικολαΐδης 5, Μέντουριτς 2, Μπάρμπας, Βαφείδης 1, Μανωλούδης 1, Σεϊρεκίδης 5, Καβουσανάκης, Τριανταφυλλίδης, Γιορανίδης 1, Στογιάνοβιτς 7, Τζωρτζίνης 2, Μισαηλίδης 1

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ: Αθανασίου, Τσέλιος 2, Γάτσης, Μήγγας 2, Κράλλης 1, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Τοκάρεφ 1, Μποτσκάρεφ 5, Κυριακού 3, Ταραμονλής 1, Γερμασέβιτς 5, Κρίβιτς 1

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 3-9 (Αποβολές: Μήγγας, 40:52, τρία δίλεπτα και Γερμασέβιτς 59:35, τρία δίλεπτα), Πέναλτι: 2/2- 2/2