Δεύτερη διαδοχική νίκη της Αναγέννησης Άρτας - greekhandball.com

Δεύτερη διαδοχική νίκη της Αναγέννησης Άρτας

Φωτογραφία αρχείου

Δεύτερη διαδοχική νίκη πέτυχε, με σκορ 32-22, η Αναγέννηση Άρτας, αυτή την φορά επί του Εθνικού Κοζάνης.

Η ομάδα της Άρτας είχε ξεφύγει στο 20ο λεπτό με 12-4, όμως ο αξιόμαχος Εθνικός Κοζάνης «ροκάνισε» την διαφορά και το ημίχρονο «έκλεισε» με σκορ 15-12. Στα πρώτα 10 λεπτά της επανάληψης, οι φιλοξενούμενες πίεζαν αρκετά, όμως η Αναγέννηση συνέχισε να βρίσκεται σε θέση... οδηγού. Από το 45ο λεπτό και μετά, η γηπεδούχος ομάδα «έχτισε» και πάλι διαφορά και τελικά επιβλήθηκε.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ 32-22

Tα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 9-3, 12-4, 13-9, 15-12 (ημίχρονο), 16-14, 19-17, 22-17, 25-19, 30-20, 32-22

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ: Ζούμπου, Μπαλάφα 7, Χαλοϊδή 4, Ράικου, Σκάρα 3, Νούλα 1, Σπυριδοπούλου 3, Μούρνου 6, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καραμήτσου 1, Θεοδοσοπούλου, Δήμου, Καλιακάτσου, Χαΐδου, Παπακοσμά 2, Μάστακα 4, Σαΐντοβα

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ: Λαθούρα, Καραδήμου, Σουμτάκη, Καραγιαννίδου 2, Στεφανίδου 1, Φλώρου Κ., Χατζησαββίδου 1, Αθανασιάδου 1, Φλώρου Β. 5, Ιωαννίδου, Φλώρου Α. 7, Καραγιώργου, Γκιάτα 5

Διαιτητές: Aβράμης - Χρόνης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/4-3/3