Live : ΠΑΟΚ-Πανόραμα Τελικό αποτέλεσμα 37-18 ( Ημίχρονο 17-9 ) - greekhandball.com

Live : ΠΑΟΚ-Πανόραμα Τελικό αποτέλεσμα 37-18 ( Ημίχρονο 17-9 )

Το greekhandball.com θα είναι κοντά σας ώστε να σας ενημερώνει για την εξέλιξη του σκορ στον αγώνα της Α1 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και το Πανόραμα.

Δεν πρόκειται να είναι στην 16άδα του ΠΑΟΚ για το παιχνίδι στη Μίκρα η Σαμολαδά, που εξέφρασε την επιθυμία να μην αγωνισθεί ξανά έως το τέλος της σεζόν και στη θέση της μπήκε η Κατσούνη.

Το Πανόραμα δεν θα έχει δύο από τις πολυτιμότερες και πιο φορμαρισμένες αθλήτριες του, τις διεθνείς Κυρικλίδου και Κουτσιμανή.

Η Κυρικλίδου υπεβλήθη σε εγχείρηση χιαστού ενώ στην προπόνηση της Εθνικής χτύπησε και η γκολκίπερ Κουτσιμανή η οποία έχει θλάση οπίσθιου μηριαίου και μόνο τυπικά θα είναι στην 16άδα στο ματς με τον ΠΑΟΚ, όπου θα παίξει ως τερματοφύλακας η Νταντίρα.

Επίσης, δεν θα είναι στην αποστολή του Πανοράματος η προερχόμενη από τον ΠΑΟΚ Κουρκουλάκη.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων :

ΠΑΟΚ ( Πελεκίδης )  : Καγιούμοβα, Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου, Μαυροσαββίδου, Καραχαρίση, Ντελέτσκα, Γκάτζιου, Παναγιωτίδου, Νίκολιτς, Μεντεσίδου, Σεβδίλη, Κουκμίση, Γιοβανόφσκα, Στογιάνοβιτς, Μπατζαρακούδη, Κατσούνη.

ΠΑΝΟΡΑΜΑ ( Κουμιτσάρσκα ) : Νταντίρα, Κουτσιμανή, Αμανατίδου, Τσαρτσίου, Γ. Παπαδοπούλου, Α.Παπαδοπούλου, Καραβέλη, Τσαουσίδου, Προκοπίδου, Αναστασιάδου, Λιούκα, Ειρ. Kουκλοτίδου, Ελ. Κουκλοτίδου, Ιωαννίδου, Κουλούρη, Μίγκα.

Το παιχνίδι στη Μίκρα θα αρχίσει με καθυστέρηση 20 έως 30 λεπτών, καθώς, από απρόοπτο πρόβλημα, το γήπεδο άνοιξε ετεροχρονισμένα και πήγε πίσω όλο το πρόγραμμα του αγώνα.

Ζέσταμα  για ΠΑΟΚ και Πανόραμα.

Ξεκινά σε λίγο η παρουσίαση των δύο ομάδων.

Αρχίζει το ματς με καθυστέρηση 35 λεπτών, επειδή δεν άνοιξε το γήπεδο όταν έπρεπε και οι δύο ομάδες περίμεναν απέξω....

4-2 η Αμανατίδου

Κίτρινη στον ΠΑΟΚ για διαμαρτυρία επειδή δε σταμάτησε το ματς σε τραυματισμό της Γκάτζιου που βρέθηκε πεσμένη στο τεραίν

Και το 4-3 από την Προκοπίδου, καθώς, το Πανόραμα δικαιώνεται για την μαχητικότητα του ενώ ο ΠΑΟΚ αμυντικά δεν ανταποκρίνεται όπως θα μπορούσε

Διαδοχικές αλλαγές από τον πάγκο του Πανοράματος

Στο 15΄ η Γκάτζιου το 7-4 με...τυπικό γκολ για τον ΠΑΟΚ, καθώς, η Χατζηπαρασίδου είδε την Καστοριανή συμπαίκτρια της να φεύγει στον κενό χώρο και της ...σέρβιρε την μπάλα ώστε να σκοράρει

Δοκάρι η Μεντεσίδου

Αυτή την φορά, η Σεβδίλη πάσαρε και η Γκάτζιου σκόραρε για το 8-4

Τέταρτο γκολ από την Γκάτζιου στο ματς και 9-4 στο 17΄

Ο ΠΑΟΚ τρέχει, το Πανόραμα δυσκολεύεται να αντιδράσει και η διαφορά πήγε στα 5 γκολ

Τάϊμ άουτ για το Πανόραμα

Στο 17.42΄΄ το 10-4 από τον ΠΑΟΚ, πάλι από την Γκάτζιου που έφυγε σαν...σίφουνας στην κόντρα

Χωρίς γκολ το Πανόραμα για πέντε λεπτά, στο ματς

Απόκρουση της Νταντίρα στο σουτ της Χατζηπαρασίδου

Φθάσαμε στο 20΄και ο Πελεκίδης ετοιμάζει Στογιάνοβιτς και Κουκμίση τις οποίες περνά στο παιχνίδι

Καλή επέμβαση από την Νταντίρα που στέκεται μια χαρά σε αυτό το δύσκολο παιχνίδι

Από την μακρινή πάσα της Καγιούμοβα, η Μεντεσίδου σημειώνει το 13-7

Και το 14-7 από την Σεβδίλη, που δίνει την μεγαλύτερη διαφορά στον αγώνα, στον ΠΑΟΚ, με 7 τέρματα

Δύσκολη προσπάθεια και ωραίο γκολ από την Αμανατίδου για το 14-8

Πέναλτυ κερδίζει ο ΠΑΟΚ στο 27΄ και δεύτερο δίλεπτο στην Καραβέλη

Απόκρουση της Νταντίρα στην εκτέλεση της Γιοβάνοφσκα

Η Γκάτζιου έκλεψε την μπάλλα και πέτυχε το 15-8 στην αντεπίθεση

Στο 29΄ επαναλαμβάνεται το ίδιο σκηνικό και το 16-8 πάλι από την ασταμάτητη Γκάτζιου με το 7ο τέρμα της στη συνάντηση

Η Γ. Παπαδοπούλου πετυχαίνει το 16-9 και τάϊμ άουτ για τον ΠΑΟΚ

Μένουν ακόμα 5 δευτερόλεπτα ώστε να ολοκληρωθεί η συνάντηση

Η Γιοβάνοφσκα στην εκπνοή του ημιχρόνου πετυχαίνει το 17-9

Τέλος του πρώτου μέρους στη Μίκρα

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με το 17-10 από την Προκοπίδου, η οποία κέρδισε την Τσικνάκη που πέρασε στο τέρμα του ΠΑΟΚ

Η Ντελέτσκα δίνει διαφορά 10 τερμάτων στον ΠΑΟΚ με το 21-11

Από την Τσικνάκη στην Γκάτζιου και γκολ για το 22-11. Δέκα τα προσωπικά τέρματα για την διεθνή εξτρέμ.

Πλέον, είναι σαφές ότι ο ΠΑΟΚ έχει βρεί ρυθμό και πολύ δύσκολα θα αλλάξει η εικόνα του αγώνα, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες του Πανοράματος

Η Γκάτζιου, έφθασε τα 11 γκολ με το 23-11 και πλέον δείχνει ότι αν μείνει στο παιχνίδι, μπορεί να φθάσει σε ρεκόρ καριέρας με τον ΠΑΟΚ, στο σκοράρισμα, καθώς, έχει βάλει 15 τέρματα απέναντι στην Καβαλιέρι

31-13 από την Ντελέτσκα

Μόλις 4 γκολ στην επανάληψη από το Πανόραμα που συναντά πολλά προβλήματα ως προς την ολοκλήρωση των προσπαθειών του

Ακόμα ένα γκολ από την Καραβέλη και 32-15

Η Γιοβάνοφσκα πραγματοποιεί το 33-15 σε ένα ελεύθερο και ανοιχτό, πλέον, παιχνίδι

33-16 η Τσαουσίδου

Ομορφο γκολ από την Γιοβάνοφσκα και 34-16

Ακόμα 7 λεπτά ώστε να τελειώσει ο αγώνας

34-17 από την Τσαουσίδου με γρήγορη κίνηση

Τάϊμ άουτ από τον ΠΑΟΚ καθώς στα τελευταία λεπτά, υπάρχει επιμέρους σκορ 4-2 υπέρ του Πανοράματος και ο Πελεκίδης θέλει να επαναφέρει σε εγρήγορση τις αθλήτριες του

Πέναλτυ κερδίζει η Κουκμίση

Θα το εκτελέσει η ίδια και ΠΑΟΚ-Πανόραμα 35-17

Είμαστε στο 55΄

Καταλογισμός πέναλτυ υπέρ του Πανοράματος και δίλεπτο στην Μαυροσαββίδου που μόλις είχε μπεί στο ματς

35-18 η Μίνγκα