ΕΣΧΑ Νέων: Εύκολη επικράτηση για Ολυμπιακό - greekhandball.com

ΕΣΧΑ Νέων: Εύκολη επικράτηση για Ολυμπιακό

Σε παιχνίδι για την τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος ΕΣΧΑ Νέων, ο Ολυμπιακός συνέτριψε με σκορ 53-14 (26-6 ημίχρονο) τον Δία Μοσχάτου- Ταύρου. Οι "ερυθρόλευκοι" ήταν ανώτεροι και πήραν ένα ασφαλές προβάδισμα από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τρεις παίκτες τους να σημειώνουν από 7 τέρματα. Για τους φιλοξενούμενους, ο Χαραλαμπίδης σημείωσε τα περισσότερα τέρματα (9).

Tα πεντάλεπτα: 4-0,9-0,14-1, 19-3, 22-4,26-6 (ημίχρονο), 30-6, 38-9, 41-11, 45-11, 50-13, 53-14 (τελικό)

Ολυμπιακός : Κιαρτζίδης , Κούκουλος 4, Κωστόπουλος 2, Βαζαίος 1, Κεμπισλόγλου 7, Μαραμάθας 3, Κιουλτζίδης, Νάκος 5, Καραμασιώτης 7, Ασβεστάς, Σιδηρόπουλος 3, Καραμπουρνιώτης 3, Μάινας 4, Τσανινός 7, Σωτηρίου 4, Λόλας 3

Δίας Μοσχάτου- Ταύρου: Κούρτι, Χαραλαμπίδης 9, Συρανίδης 1, Κωνσταντινίδης, Μπάρκουλας, Φυτόπουλος, Παναγιωτακόπουλος, Μπάρκουλας 2, Παρούσης 2, Δαφερέρας, Σιφναίος, Καλαντζής

Δίλεπτα: 0-1. Πέναλτι: 2/2-0/0