Τελευταία νέα

Ξεκίνησε το Danaon Cup - Τα πρώτα αποτελέσματα

 

Ξεκίνησε σήμερα στα γήπεδα της Αργολίδας, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Οπεν ΠΠ Α' με την επωνυμία Danaon Cup το οποίο θα διαρκέσει έως τις 6 Ιουλίου

Οι  ηλικιακές κατηγορίες συμμετεχόντων των συμμετεχόντων είναι:
Β15: Αγόρια γεννημένα το 2004 και το 2005
Β17:Αγόρια γεννημένα το 2002 και το 2003
G17: Κορίτσια γεννημένα το 2002 και το 2003 

Οι ομάδες που θα συμμετάσχουν στο φετινό τουρνουά προέρχονται από όλη την Ελλάδα ενώ από το εξωτερικό θα αγωνιστούν, η Σουηδική IF Hallby και η Dinamo Brasov της Ρουμανίας.

Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας:
K15 
Πρωί
Παπασιδέρης Κορωπίου - Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων Α' 28-38
Ιωνικός - Λάρισα 31-25
Φιλιππος Βέροιας - Dinamo Brasov 40-29
Βριλήσσια - Φοίβος AΣΟΧ 19-21
ΓΑΣ Καματερού - ΑΟ Ιωαννίνων 31-20
Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων 2 - Αμφικτύονες 40-18
Άρης Νίκαιας - ΑΕΠ Πανόραμα 36-27
Ολυμπιακός Κερατσινίου - Αναγέννηση Άρτας 34-20

Απόγευμα
Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΩΡΙΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Β15):33-21
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - LARISSA HANDBALL CLUB (B15):24-26
Χ.Α.Ν.Θ. - ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ (Β15):31-13
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ε.Π.ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Β15):32-25
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - DINAMO BRASOOV (B15):39-26
Α.Ε.Σ.Χ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Β15):21-15
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - Α.Ο. ΛΕΩΝΙΔΑΣ Α (Β15):35-20

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - Α.Σ.Ο.Χ. ΦΟΙΒΟΣ (Β15):29-22

Κορίτσια Κ17
Dinamo Brasov - IF Halby 47-34
IF HALBY - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (G17):18-26

Αγόρια Κ17
Διομήδης - Πανελλήνιος 38-31

Γ.Α.Σ. ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΩΡΙΩΝΑΣ ΧΑΝΙΩΝ (Β15):33-21
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ - LARISSA HANDBALL CLUB (B15):24-26
Χ.Α.Ν.Θ. - ΑΜΦΙΚΤΥΟΝΕΣ ΛΑΜΙΑΣ (Β15):31-13
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - Α.Ε.Π.ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Β15):32-25
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - DINAMO BRASOOV (B15):39-26
Α.Ε.Σ.Χ ΠΥΛΑΙΑΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ (Β15):21-15
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ - Α.Ο. ΛΕΩΝΙΔΑΣ Α (Β15):35-20
IF HALBY - Ο.Φ. ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ (G17):18-26
ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ - Α.Σ.Ο.Χ. ΦΟΙΒΟΣ (Β15):29-22


Το σημερινό πρόγραμμα
 

Το πρόγραμμα της διοργάνωσης διαμορφώνεται ως εξής
1η Ιουλίου : Άφιξη των ομάδων
1η Ιουλίου βράδυ: Τελετή έναρξης
2 Ιουλίου -3 Ιουλίου πρωί: Αγώνες Ά φάσης
3 Ιουλίου απόγευμα-5 Ιουλίου πρωί: Αγώνες Β φάσης
5 Ιουλίου απόγευμα: Αγώνες κατάταξης-Ημιτελικοί
5 Ιουλίου απόγευμα: Αγώνες κατάταξης –Ημιτελικοί
6 Ιουλίου : Τελικοί –Απονομές-Τελετή λήξης –Αναχώρηση των ομάδων

No comments