Τελευταία νέα

Λεωνίδας και Εθνικός Κοζάνης οι νικητές του Climax Xmas Cup



Ολοκληρώθηκε το αναπτυξιακό τουρνουά Climax Xmas Cup στο κλειστό γυμναστήριο των Συκεών. Στους παμπαίδες Α’ τον τίτλο κατέκτησε ο Λεωνίδας Αγίων Αναργύρων που νίκησε στον τελικό τον Ζαφειράκη με 22-12, ενω στις παγκορασίδες ο Εθνικός Κοζάνης επικράτησε στον τελικό του Φίλιππου με 21-10.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’
Οι όμιλοι
Ά όμιλος: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, Φίλιππος Βέροιας, ΠΑΟΚ, ΑΕΠ Πανόραμα.
Τα αποτελέσματα: ΠΑΟΚ – Πανόραμα 18-18, Φίλιππος Βέροιας – Πανόραμα 18-17, Λεωνίδας – ΠΑΟΚ 25-11, Λεωνίδας – Φίλιππος 24-11, ΠΑΟΚ – Φίλιππος 13-15, Λεωνίδας – Πανόραμα 22-11.
Β’ όμιλος: Μέτεορ (Σερβία), Αερωπός Έδεσσας, Αλέξανδρος Αξιούπολης.
Τα αποτελέσματα: Αερωπός – Αλέξανδρος 18-16, Μέτεορ – Αερωπός 17-20, Μέτεορ – Αλέξανδρος 19-19.
Γ΄όμιλος: Διομήδης Άργους, Φοίβος Συκεών, Λάρισα HC
Τα αποτελέσματα: Φοίβος – Λάρισα 24-15, Φοίβος – Διομήδης 17-18, Διομήδης – Λάρισα 26-19
Δ’ όμιλος: Ζαφειράκης Νάουσας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Άρης Θεσσαλονίκης
Τα αποτελέσματα: Άρης – Πυλαία 15-23, Ζαφειράκης – Άρης 26-11, Ζαφειράκης – Πυλαία 17-13

Θέσεις 9-13: Λάρισα – Άρης 38-25, Πανόραμα – Μέτεορ 22-24, Άρης – Πανόραμα 16-26, Λάρισα – Μέτεορ 18-24
Προημιτελικοί: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Αλέξανδρος Αξιούπολης 26-5, Αερωπός Έδεσσας – Φίλιππος Βέροιας 19-12, Διομήδης Άργους – ΑΕΣΧ Πυλαίας 26-18, Ζαφειράκης Νάουσας – Φοίβος Συκεών 17-13
Θέσεις 5-8: Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΑΕΣΧ Πυλαίας 9-19, Φίλιππος Βέροιας – Φοίβος Συκεών 17-18
Ημιτελικοί: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Διομήδης Άργους 23-16, Αερωπός Έδεσσας – Ζαφειράκης Νάουσας 21-22

Θέσεις 12-13: Άρης – ΠΑΟΚ 22-21
Θέση 11: Πανόραμα
Θέσεις 9-10: Λάρισα – Μέτεορ 18-24
Θέσεις 7-8: Αλέξανδρος Αξιούπολης – Φίλιππος Βέροιας 15-9
Θέσεις 5-6: ΑΕΣΧ Πυλαίας – Φοίβος Συκεών 20-16
Θέσεις 3-4: Διομήδης Άργους – Αερωπός Έδεσσας 20-19
Θέσεις 1-2: Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Ζαφειράκης Νάουσας 22-12

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α’
Οι όμιλοι
Α όμιλος: Φιλώτας Φλώρινας, Φίλιππος Βέροιας, ΑΕΣΧ Πυλαίας, Πανελλήνιος Νεάπολης
Τα αποτελέσματα: Πυλαία – Πανελλήνιος 24-17, Φιλώτας – Φίλιππος 10-18, Πανελλήνιος – Φιλώτας 16-17, Φίλιππος – Πυλαία 15-17, Φίλιππος – Πανελλήνιος 15-13, Φιλώτας – Πυλαία 12-11
Β’ όμιλος: Εθνικός Κοζάνης, Ζαφειράκης Νάουσας, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων, Άρης Θεσσαλονίκης
Τα αποτελέσματα: Ζαφειράκης – Άρης 21-9, Εθνικός – Λεωνίδας 22-9, Εθνικός – Άρης 28-17, Ζαφειράκης – Λεωνίδας 20-7, Ζαφειράκης – Εθνικός 12-19, Λεωνίδας – Άρης 16-17.
Ημιτελικοί: Φίλιππος Βέροιας – Ζαφειράκης Νάουσας 10-9, Εθνικός Κοζάνης – ΑΕΣΧ Πυλαίας 13-10

Θέσεις 7-8: Πανελλήνιος Νεάπολης – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων 17-16
Θέσεις 5-6: Άρης Θεσσαλονίκης – Φιλώτας Φλώρινας 15-14
Θέσεις 3-4: Ζαφειράκης Νάουσας – ΑΕΣΧ Πυλαίας 14-19
Θέσεις 1-2: Φίλιππος Βέροιας – Εθνικός Κοζάνης 10-21

No comments