Έχασαν το βαθμό μέσα από τα χέρια τους τα Γιαννιτσά - greekhandball.com

Έχασαν το βαθμό μέσα από τα χέρια τους τα Γιαννιτσά

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στα Γιαννιτσά, ο γηπεδούχος Μέγας Αλέξανδρος και η Βέροια 2017 αναδείχθηκαν ισόπαλοι 24-24 σε αγώνα για την 6η αγωνιστική της Α1 γυναικών.

Οι δύο ομάδες είχαν από ενα ημίχρονο. Ο Μέγας Αλέξανδρος πήρε από την αρχή το προβάδισμα το οποίο διατηρούσε στα 4-5 τέρματα, με το ημίχρονο να λήγει με σκορ 14-9 και όλα έδειχναν ότι θα ξεπερνούσε το εμπόδιο της Βέροιας.

Κάτι τέτοιο φαινόταν και μέχρι το 50' όταν ο Μέγας Αλέξανδρος ήταν μπροστά με 22-17, όμως οι φιλοξενούμενες με αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο δεκάλεπτο, κάνοντας ενα επί μέρους 2-8, κατάφεραν να φύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας με το τελικό σκορ στο 24-24

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΒΕΡΟΙΑ 2017 24-24
Τα πεντάλεπτα: 3-1, 7-2, 9-4, 9-5, 11-8, 14-9 (ημχ.) 16-9, 16-13, 20-16, 22-17, 22-22, 24-24

Μ.ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ (Αλέξανδρος Ταρινίδης): Πυριτίδου, Παρασκευαΐδου, Πέγιου, Ανδρίτσου Ο. 14, Ζιάκα Α., Αναστασίου 1, Μαντζίρη, Παύλου 2, Λαζαρίδου, Τρελοπούλου, Βασιλειάδου 2, Πιπιλακίδου, Τροχίδου 4, Ζιάκα Ε. 1, Ανδρίτσου Μ.

ΒΕΡΟΙΑ 2017 (Άννα Μακρίδου): Τσιομπάνου 10, Κοτζαχρήστου 3, Δελησάββα 4, Καλμουκίδου 3, Ταϊρίδου, Ματαρώνα 1, Ανδρονικίδου 3, Βαφειάδου, Παπαφώτη, Στάμου, Μπαντή, Στεφούδη.