Με Άντριτσουκ η Νεα Ιωνία λύγισε στο τέλος την Άρτα - greekhandball.com

Με Άντριτσουκ η Νεα Ιωνία λύγισε στο τέλος την Άρτα

Παιχνίδι για γερά νεύρα στη Νεα Ιωνία, όπου στο παιχνίδι για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος, οι νταμπλούχες του ΟΦΝΙ, έκαμψαν στο τέλος την αντίσταση της Αναγέννησης Άρτας, παίρνοντας τη νίκη με σκορ 20-18, με το αποτέλεσμα να κρίνεται στα τελευταία δύο λεπτά του αγώνα.

Ο αγώνας ήταν ενα ντέρμπι σε όλη τη διαρκεια. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 8-8. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη μέχρι το 40'  όταν και η Αναγέννηση πήρε ενα μικρό προβάδισμα 1-2 τερμάτων το οποίο διατήρησε μέχρι το 55' με το σκορ να βρίσκεται στο 16-18. Τελικά οι γηπεδούχες με την πρωτοεμφανιζόμενη Ουκρανή Αντριτσουκ να κάνει πολύ καλό ματς, έκανε ενα επι μέρους σκορ 4-0 και έφτασε στην πολύ σημαντική νίκη με σκορ 20-18.

ΟΦ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ. – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 20-18
Τα πεντάλεπτα: 2-1, 2-3, 3-4, 6-6, 7-7, 8-8 (ημχ) 9-9, 10-11, 11-12, 13-14, 16-18, 20-18

Ο.Φ.Ν.Ι (Ζιβούλοβιτς): Μ. Κεπεσίδου, Μάνια, Φράγκου 2, Παπανικολάου 3, Κερλίδη, Καρέλα 2, Μακρή 1, Ντιμτσούδη, Ν. Κεπεσίδου, Χρυσή, Κοντοστέργιου, Άντριτσουκ 5, Σαραντάκου, Κόβιτς 1, Χρονοπούλου 2, Στουγιαννίδου 4.

ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ (Γκόλια): Μάμαλη, Μπαλάφα 6, Σκουτέλα, Καλοΐδη, Σκάρα 4, Νούλα, Μούρνου 4, Βράτσεβα, Σαϊντόβα, Κοτλούκη, Καναρα, Τσαουσίδου 1, Μάστακα 3.

Διαιτητές: Χρηστίδη- Σκλαβενίτης Δίλεπτα: 4-6 Πέναλτι: 1/3- 5/6