Το Πανόραμα τη νίκη με το Καματερό - greekhandball.com

Το Πανόραμα τη νίκη με το Καματερό

Το Πανόραμα με σκορ 26-19, ήταν ο νικητής του αγώνα με το Καματερό για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών.

Το Καματερό αιφνιδίασε τις γηπεδούχους παίρνοντας το προβάδισμα μέχρι το 20' με το σκορ να βρίσκεται στο 6-9. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου το Πανόραμα παρουσιασε μια εντελώς διαφορετική εικόνα και με ενα επι μέρους 7-1 , προηγήθηκε στο ημίχρονο με σκκορ 13-10.

Οι παίχτριες του Τριαντάφυλλου Χριστοδουλίδη μπήκαν με κεκτημένη ταχύτητα στο δεύτερο ημίχρονο και ελέγχοντας το ρυθμό του αγώνα, έφτασαν στη νίκη με σκορ 26-19

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 26-19
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-4, 3-7, 6-9, 9-9, 13-10 (ημχ.) 15-10, 16-11, 18-14, 21-17, 24-18, 26-19

HONDA ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Τριαντάφυλλος Χριστοδουλίδης): Μπελμέζοβα, Σπανού, Νταντίρα, Αργυροπούλου 5, Ιωαννίδου 1, Χριστοδουλίδου 1, Καραβέλη 1, Αναστασιάδου, Αμανατίδου 7, Μεντεσίδου 4, Δημητρακοπούλου 1, Κυρικλίδου 4, Τσερέπη, Σεβδίλη, Αλυγιζάκη.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Νίκος Σκοδριανός): Τσικνάκη, Παπαδοπούλου, Δαμάσκου, Λιβαρδά 2, Ζένελι 4, Φακίνου, Στασινού, Χριστοπούλου 4, Τσιούλου, Βασιλείου 4, Χριστοδούλου, Σπυροπούλου 5, Καραχάλιου.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης-Τομίδης, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 0/1-3/6