Ο Αερωπός νικητής με την Πυλαία - greekhandball.com

Ο Αερωπός νικητής με την Πυλαία

O Αερωπός Έδεσσας με σκορ 24-20 ήταν ο νικητής στον αγώνα με την Πυλαία για την 9η αγωνιστική της Handball Premier.

Η γηπεδούχοι μετά από το πρώτο δεκάλεπτο που οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, πήραν ενα προβάδισμα που έφτασε τα 3 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να είναι πολύ χαμηλό και να διαμορφώνεται σε 10-7 για τους γηπεδούχους.

Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη με τον Αερωπό να διατηρεί το προβάδισμα συνεχώς και παρά την πίεση της Πυλαίας κατάφερε να φτάσει στη νίκη με τελικό σκορ 24-20

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ 24-20
Τα πεντάλεπτα : 2-1, 3-2, 6-3, 8-4, 9-6, 10-7 (ημχ) 12-8, 14-11, 16-13, 18-16, 20-18, 24-20

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Λάππας, Τζουβάρας Θ. 4, Κράλλης 1, Θεοδωρόπουλος 3, Δημάκης 2, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 7, Κεσίδης 2, Κυριακού 5, Αρβανιτίδης, Λιόφης.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης, Ελέτα 4, Κουκμίσης 5, Μάτοβιτς 1, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 2, Ορφανουδάκης 2, Τσαναξίδης, Μπάτζιος, Καλόμοιρος 3, Καβουσανάκης, Παπαγεωργίου 3, Αλατσατιανός, Ψωμανθιανός.

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 3/4-5/5