Α2 ανδρών: Συνεχίζει στην κορυφή ο Φαίακας - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Συνεχίζει στην κορυφή ο Φαίακας

Μια ακόμα νίκη σημείωσε ο Φαίακας, ο οποίος στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών, πέρασε νικηφόρα και από την Αξιούπολη Κιλκίς, επικρατώντας του τοπικού Αλέξανδρου με 17-28 και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του 2ου ομίλου της Α2 χάντμπολ έχοντας φτάσει τους 25 βαθμούς.

Ο Φαίακας πήρε από την αρχή το προβάδισμα στο σκορ, το οποίο με την πάροδο του χρόνου μεγάλωνε, για να φτάσει το ημίχρονο τα 10 τέρματα με το σκορ να διαμορφώνεται σε 6-16. Ανάλογη εικόνα και στην επανάληψη, αφού η
διαφορά των δυο ομάδων ήταν εμφανής, για να τελειώσει η αναμέτρηση με σκορ 17-28.

ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ - ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 17-28
Δεκάλεπτα 2-4, 4-10, 6-16 ημ. 10-20, 14-23, 17-28 τελ
Αλέξανδρος Αξιούπολης

Φαίακας (Κ. Μιχαλάκης): Κουλούρης, Κατσακιώρης, Σουλάνης 2, Παγωνίδης 2, Τόμσον, Δελλής 2, Δάσκαλος 3, Ριγανάς 6, Πάλλας 1 Νάστος 1, Κόντης 8, Κορακιανίτης 2, Δόικας, Λινάρδος 1, Αλαμάνος