Α2 ανδρών: Άνετα ο Ζαφειράκης το Κιλκίς - greekhandball.com

Α2 ανδρών: Άνετα ο Ζαφειράκης το Κιλκίς

Στην εύκολη επικράτηση με σκορ 33-24 επί του ΓΑΣ Κιλκίς έφτασε το απόγευμα του Σαββάτου η ομάδα  του Ζαφειράκη Νάουσας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Α2 ανδρών.

Στο αγωνιστικό μέρος αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε μετά το 20' να πάρει ενα προβάδισμα το οποίο έφτασε τα 5 τέρματα στο ημίχρονο, με το σκορ να διαμορφώνεται σε 17-12. Στην επανάληψη ο Ζαφειράκης ήταν ακόμα καλύτερος και με πρωταγωνιστές τον τερματοφύλακα Μπουμπουλέντρα και τον Θεοδωρόπουλο που
σκόραρε 10 τέρματα, διεύρυνε τη διαφορά και στο τέλος έφτασε στην άνετη επικράτηση με 33-24.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ - ΚΙΛΚΙΣ 33-24
Πεντάλεπτα: 2-2, 2-5, 4-6, 9-8, 12-10, 17-12 ημ 19-13, 23-14, 25-17, 28-21, 31-23, 33-24
ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ: (Πρωτογέρης): Βλάχος 3, Πίτος 1, Θεοδωρόπουλος 10, Διδασκάλου 6, Ρότζιος, Τζουβάρας, Κορωνάς Κ. 4, Αρβανιτίδης Ν. 1, Μαυροδουλάκης, Παντελίδης 3, Πετρίδης,  Τσιγαρίδας 5, Καραμπέλκος Α., Δεληχρήστος, Κορωνάς Θ., Μπουμπουλέντρας

ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοβλακάς, Βαφειάδης Β., Μαυρόπουλος Χ. 1, Μέγκας 2, Φυτανίδης 2, Βαφειάδης Α., Δούγιας 8, Τοκατζόγλου 3, Δεληγιάννης 3, Φαχουρίδης Α. 4, Γιαβασίδης 1, Γεωργίεβιτς, Φαχουρίδης Σ., Μαυρόπουλος Α.
Διαιτητές: Νάσκος- Χαρίτσος, Δίλεπτα 8-2, Πέναλτι:1/1 - 2/2