ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ ΑΠΟ ΜΟΝΠΕΛΙΕ!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh_dYt_QA7TB7LFQ5kSNd4JmFWvpOKaLR3gyFM1gC1265gquKBrHHIGqDhdMhQ4RKI2c26CTcFzADxYYDUToWwIfCDq4KWqSb0LemwVveocbxWHM8XwcWsHz7BIjg5FwPZM9gDLO6QafV4U/s400/1325-PT-09_09_09Tej.jpg)
Η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ την πρώτη αγωνιστική (4 Οκτωβρίου) του α’ ομίλου του Τσάμπιονς Λιγκ, Μονπελιέ απέδειξε γιατί φέτος έχει υψηλές βλέψεις. Η πρωταθλήτρια Γαλλίας του κορυφαίου παίκτη στον κόσμο Νίκολα Καράμπατιτς δεν έδειξε έλεος στην Κρετέιγ στην πρεμιέρα του Γαλλικού πρωταθλήματος και την συνέτριψε 47-25 (24-14 ημίχρονο) μπροστά σε 3.000 κόσμο. Η Μονπελιέ είχε τρομερό πλουραρισμό στην επίθεση, αφού σκόραραν και οι 12 παίκτες γηπέδου της ομάδας. Η Κρετέιγ ήταν αντίπαλος του πρωταθλητή Ελλάδας στο τουρνουά του Ντομπόι στην Βοσνία και τον είχε κερδίσει 26-20.
Τα γκολ της Μονπελιέ πέτυχαν οι: Γκιγκού 5, Νίκολα Καράμπατιτς 5, Κάβτιτσνικ 6, Τεζ 4, Μπογίνοβιτς 1, Χμαμ 5, Λούκα Καράμπατιτς 3, Ακαμπράι 3, Ονρούμπια 4, Γιούριτσεκ 4, Σομπόλ 5, Σαλού 2.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjWucPgdU4Gx0MDdvDQ_p_LOYBNxm1ISBJcA482nHEiTz-hcto_atnUl_A3kRBbz7kRojMg3Pg95BT0-0PQ52CK2LTmK6A52HFeajs6YY72MP6p9B89zRKzzZ_AZU7Nv7Efy0-txZ2y6YYK/s400/1833_p.jpg)
1 comment
ωχ-ωχ-ωχ-παοκαρα αγαπη μου!
Post a Comment