Ολυμπιακός 16Χ16 στο πρωτάθλημα ! - greekhandball.com

Ολυμπιακός 16Χ16 στο πρωτάθλημα !

Ο Ολυμπιακός σημείωσε την 16η συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα, με 36-23 σε βάρος των Βριλησσίων στην Ηλιούπολη και συνεχίζει να προπορεύεται στην βαθμολογία.

Τα Βριλήσσια ξεκίνησαν αρκετά καλά, αλλά, μετά το 20λεπτο ο Ολυμπιακός ξέφυγε στο σκορ και ενώ έχανε 8-9, με σερί 11-0 έφθασε στο 19-9.

Στην επανάληψη, οι ''ερυθρόλευκοι'' διαχειρίσθηκαν το προβάδισμα τους και κατοχύρωσαν την επιτυχία τους, με πρώτο σκόρερ τον Παπαδόπουλο με 7 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-5, 7-8, 12-9, 16-9, 19-9 (ημίχρονο ), 20-10, 23-13, 25-15, 30-17, 34-21, 36-23

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  (Γραμματικός): Κοτανίδης, Ρούσος, Νιοκάς, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης 4, Κουτουλογένης, Μπάγιος 2, Παπαδόπουλος 7, Μπουρζέ 4, Βέμπερ 6, Πασσιάς 4, Σλαβούλιτσα 1, Γκρατζάν 2, Οστρούσκο 2, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Τούτσης): Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος, Βλάχος 2, Τόμπρος 2, Πανταζής 1, Αντωνιάδης, Καραμασιώτης 2, Ζαρίκος 1, Χερουβείμ 7, Βαμβακάς 1, Στάθης 1, Γιάκιτς 3, Κορκολής 1, Χάλαρης 2, Κιουλτζίδης, Τσαμούρης.

Διαιτητές: Κ.Γερουλάνος- Α. Γερουλάνος. Δίλεπτα: 3-5. Πέναλτι: 6/5 – 2/2