Πολύτιμος βαθμός για την Πολιτεία στα Χανιά - greekhandball.com

Πολύτιμος βαθμός για την Πολιτεία στα Χανιά

Ισόπαλο 19-19 τέλειωσε το ματς Ιδομενέα Γαλατά-Πολιτείας στα Χανιά, με τους Κρητικούς να αγωνίζονται δίχως τον τραυματία πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής, Φαλτσέτα.

Ο Ιδομενέας έχει εξασφαλίσει την παρουσία του στα πλέϊ οφ ανόδου στην Α2 Εθνική ενώ η Πολιτεία, που έχει τον ίδιο στόχο, πήρε πολύτιμο πόντο.

Στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 10-8, αλλά, στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι, αν και ήταν πίσω στο σκορ με 18-16 στο 55΄, απέσπασαν την ισοπαλία με πρώτο σκόρερ τον Μουρελάτο που έβαλε 8 τέρματα.

Πεντάλεπτα: 3-0, 3-2, 5-3, 8-5, 8-6, 10-8 (ημίχρονο), 12-11, 14-13, 15-13, 16-15, 18-16, 19-19.

ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ : Παντελάκης, Κισκηράς 1, Αλυγιζάκης 2, Παπαδάκης 2, Καμπανιέρης, Παρασκευόπουλος, Σπυρλιδάκης 2, Καμαριανάκης, Ξανθουδάκης 2, Καλατζάκης, Καμινάκης 2, Παπαϊωάννου 1, Θωμαδάκης, Κωστόπουλος 5, Οσιπίδης 2, Μιχελάκης

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ  : Ξανθάκης 3, Τηνιακός 3, Κορακίδης, Τρουμπούκης 1, Μουρελάτος 8, Ζέρβας, Κατρής 2, Θεοδώρου, Δουνάκης, Ταυρόπουλος, Κωνσταντέλλος 1, Τερλεμές, Τωμαδάκης, Παναγόπουλος, Ξηρός Ι., Ξηρός Γ. 1