Νικηφόρο πέρασμα της ΑΕΚ από τα Βριλήσσια, με εξαιρετικό πρώτο μέρος ! - greekhandball.com

Νικηφόρο πέρασμα της ΑΕΚ από τα Βριλήσσια, με εξαιρετικό πρώτο μέρος !

Με 30-20 κέρδισε η ΑΕΚ τα Βριλήσσια εκτός έδρας, έχοντας ουσιαστικά εξασφαλίσει την επικράτηση της ήδη από το πρώτο ημίχρονο με θαυμάσια εμφάνιση, καθώς, προηγήθηκε με 19-19 στην ανάπαυλα έχοντας καθαρό προβάδισμα στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης για το πρωτάθλημα της Handball Premier.

Στην επανάληψη το επιμέρους σκορ ήταν 11-11 καθώς οι γηπεδούχοι αντέδρασαν με μαχητικό πνεύμα ενώ η ΑΕΚ έδειξε σημάδια χαλάρωσης και παράλληλα ο προπονητής της Αλέξης Αλβανός δοκίμασε παίκτες και σχήματα σε σειρά αλλαγών δίχως να περιορισθεί η υπέρ της ομάδας του διαφορά.

Ντεμπούτο με 4 γκολ για τον νεοαποκτηθέντα Γιάκιτς με τα Βριλήσσια, απουσίασε λόγω ασθενείας από τον πάγκο της ομάδας ο προπονητής Θάνος Τούτσης.

Πρώτος σκόρερ για την Ενωση ο Ρογκούλσκι με 6 γκολ, από τα Βριλήσσια πιο παραγωγικός ο Βλάχος με 5 τέρματα στο ενεργητικό του.

Τα πεντάλεπτα: 1-5, 4-9, 4-12, 6-14, 7-17, 9-19 (ημίχρονο ), 11-21, 14-24, 16-26, 18-28, 20-28, 20-30.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ : Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 2, Βλάχος 5, Τόμπρος 1, Πανταζής 1, Ασλής, Αντωνιάδης, Γιάκιτς 4, Καραμασιώτης 1, Ζαρίκος 1, Χερβείμ 1, Βαμβακάς 1, Χουρσουντιάν 2, Στάθης, Χάλαρης 1, Τσαμούρης.

ΑΕΚ : Μάτσκεβιτς, Αραμπατζής, Τικ, Ζίβκοβιτς 5, Μαντάλινιτς 4, Νικολαΐδης, Καλαμάτας, Αλμέιδα 1, Ηλιόπουλος 3, Κοτσιώνης, Λιάπης 2, Άρσιτς, Σόκολιτς 3, Τσιτομπί 5, Ρογκούλσκι 6, Κεδέρης 1.

Διαιτητές: Γερουλάνος Κ.-Γερουλάνος Α.. Δίλεπτα: 2-2. Πέναλτι: 2/1-1/1.