Ο Ηλυσιακός πανηγύρισε την πρόκριση του στον Βόλο στο 59.57'' ! - greekhandball.com

Ο Ηλυσιακός πανηγύρισε την πρόκριση του στον Βόλο στο 59.57'' !

Νίκη-πρόκριση για τον Ηλυσιακό στον Βόλο σε βάρος του Κενταύρου Αγριάς με 27-26 και με αυτό το αποτέλεσμα αποκλείσθηκαν οι γηπεδούχοι από τα πλέϊ οφ ανόδου από τους υποομίλους του Νότου της  Β΄Εθνικής στην Α2, όπου θα πάρουν μέρος ΑΕ Χαλανδρίου, Ηλυσιακός, Ιδομενέας Γαλατά και ο Παπασιδέρης Κορωπίου ή ο ΑΟ Πολιτείας.
Το αποτέλεσμα κρίθηκε με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γιατράκο στο 59.57'' ενώ στο ημίχρονο ο Κένταυρος προηγείτο με 13-10 και στο 40΄ με 17-13.
Ο Ηλυσιακός ισοφάρισε στο 50΄ σε 21-21, προηγήθηκε στο 55΄με 25-23 αλλά οι γηπεδούχοι  ισοφάρισαν 26-26 και το γκολ του Γιατράκου έδωσε την νίκη στους φιλοξενούμενους.
Κάταγμα σε δάκτυλο του χεριού του για τον Κοντογιώργο του Ηλυσιακού, που πρόσφατα είχε ξεπεράσει άλλο τραυματισμό του.
Τα εντάλεπτα: 1-1,4-4,6-4,8-5,10-7,13-10 ( ημίχρονο ),14-11,17-13,19-18,21-21,23-25,26-27.
Διαιτητές :  Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΑΓΡΙΑΣ:  Αντωνιάδης 5, Μακρής 2, Κρατήρας, Δ.Χαλκιάς, Λαζάρου 2, Καλαποδάς, Λαγδός, Ζαμάνης, Χιώτης 8, Ελευθεριάδης 1, Πάσχος 5,  Μιχαλόπουλος , Αθ.Χαλκιάς 3, Μηλιόρδος, Παπαδόπουλος, Μησιρλίδης, Μιχαλόπουλος.
ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ:  Aποστόλου, Γιατράκος 2, Γ.Χαραλαμπίδης 5, Μ.Χαραλαμπίδης,  Κοντογιώργος 2, Πραμαντιώτης, Καραμπάτζος, Χατζηαντώνης 1, Τσικριτζής 5, Κοκόλης, Στεφανάτος, Νούλης 3, Μωραΐτης 2, Μασούτι 7, Τζεβελέκης, Κυριακίδης.
Δίλεπτα : 3-7 , Πέναλτι : 6/5-5/3 .