Με ρεκόρ στην άμυνα ο Ολυμπιακός έκανε 15 τις σερί νίκες στο Αργος ! - greekhandball.com

Με ρεκόρ στην άμυνα ο Ολυμπιακός έκανε 15 τις σερί νίκες στο Αργος !

Το  μικρότερο παθητικό σε τέρματα στο εφετινό πρωτάθλημα είχε ο Ολυμπιακός στο Αργος και με όπλο την άμυνα του αλλά και σταθερότητα στην απόδοση του επιβλήθηκε του Διομήδη με 30-17 σημειώνοντας έτσι την 15η σερί νίκη του σε αυτή τη σεζόν στην  Handball Premier.

Ο Ολυμπιακός στερήθηκε στο πρώτο ημίχρονο των υπηρεσιών του Μοντόρο, ο οποίος τραυματίσθηκε, όμως, δεν επηρεάσθηκε στην πορεία του αγώνα.

Η διαφορά των 6 γκολ στο πρώτο μέρος ( 7-13 στην ανάπαυλα ), έφθασε τα 13 τέρματα στην επανάληψη και αποτυπώθηκε σε αυτό το εύρος στο τελικό αποτέλεσμα.

Κόστισε στον Διομήδη η έλλειψη ρυθμού από την αγωνιστική απραξία, ο Ολυμπιακός πάντως ήταν ανώτερος.

Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης ο Οστρούτσκο με 6 γκολ, οι Τζίμπουλας και Ασβεστάς ήταν οι πιο παραγωγικοί από τους γηπεδούχους με 4 τέρματα έκαστος.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-3, 3-6, 4-9, 6-12, 7-13 (ημίχρονο ), 9-18, 13-20, 14-24, 16-25, 16-29, 17-30.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Ζαραβίνας): Κωστούλας, Τσάκαλος 1, Τζίμπουλας 4, Τσιγαρίδας 2, Τσβίγετιτς 2, Ασβεστάς 4, Χατζηκωνστανίνου, Καϊμακάμης 1, Τότος, Μπετζιλαλί 1, Μάνθος 1, Μπεκιάρης, Άντζελιτς, Ζίφκοβιτς 1, Μούγιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γραμματικός): Κοτανίδης, Νιοκάς 1, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης 4, Παπαδημητρίου, Κανδύλας, Μπάγιος 1, Παπαδόπουλος 4, Μπουρζέ 2, Βέμπερ 5, Πασιάς 1, Μοντόρο 1, Σλαβούλιτσα 1, Οστρούσκο 6, Μιχαηλίδης 1, Μπάουερ.

Διαιτητές: Κινατζίδης - Φωτακίδης. Δίλεπτα: 1-3. Πέναλτι: 0/0-0/0