Με καταπληκτικό Ρεπούλια ο Αρης Ν. κέρδισε στη Σαλαμίνα ! - greekhandball.com

Με καταπληκτικό Ρεπούλια ο Αρης Ν. κέρδισε στη Σαλαμίνα !

Ο τερματοφύλακας του Αρη Νικαίας Κωνσταντίνος Ρεπούλιας δικαίωσε στον αγώνα της ομάδας του στη Σαλαμίνα τις σπουδές του στο Τμήμα Μηχανικών Αυτοματισμού στη Χαλκίδα, καθώς, ήταν  σε πλήρη...αυτοματισμό στην αναμέτρηση της Α2 Εθνικής, όπου η ομάδα του επιβλήθηκε του νησιωτικού συγκροτήματος με 26-18, σε ματς με άρωμα της ανώτερης κατηγορίας, όπου αγωνίζονταν πέρσι οι δύο αντίπαλοι.

Εφθασε σε ποσοστό 51 % στις αποκρούσεις ο Ρεπούλιας, με 62% στο πρώτο μέρος και  42% στην επανάληψη.

Ο Αρης Ν. κράτησε την Σαλαμίνα μόλις στα 6 γκολ στο ημίχρονο ( 6-13 ) και στην επανάληψη έμεινε μπροστά στο σκορ, δίχως να απειληθεί άμεσα από την ανταγωνιστική γηπεδούχο που είχε και πάλι στο τεραίν τον Στιβ Παπαδόπουλο, αλλά, δεν ήταν αρκετά τα 3 τέρματα του.

Τα πεντάλεπτα :  1-2, 1-3, 2-6, 4-10, 5-12, 6-13  ( ημίχρονο ) , 7-15, 11-17, 12-20, 13-21, 15-24, 18-26.

Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Βήτας

Δίλεπτα :   4-6             , Πέναλτυ : 7/3, 4/3

Απεβλήθη ο Δίπλαρος της Σαλαμίνας στο 52.10'' για επικίνδυνο παιχνίδι, με απευθείας κόκκινη.

ΣΑΛΑΜΙΝΑ :  Μανούσος 1, Παπαδόπουλος 3, Δίπλαρος 3, Εφραιμίδης, Τσαρπαλής 1, Τσομπανίδης 1, Π.Αποστολίδης, Μπούζος, Παπαδιονυσίου, Μπακαούκας 2, Νικολαϊδης 3, Μιχαλόπουλος, Η.Αποστολίδης, Μπούτος 4, Καρδάσης.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ :  Ρεπούλιας, Ακάλεστος 4, Καλαμπόκης 4, Ζιώγας 1, Μελετάκος 2, Ασβεστάς , Τόμσον 2, Νάκος 3, Τζάνος, Μαραμαθάς 3, Χαρμπής 3, Παπαδόπουλος, Τζουβάρας 3, Αθανασίου 1, Γραμματικόπουλος, Σιμόπουλος.