Επιβεβαίωση για το Κιλκίς με ( νέα ) νίκη - greekhandball.com

Επιβεβαίωση για το Κιλκίς με ( νέα ) νίκη

Το Κιλκίς επιβεβαίωσε την καλή αγωνιστική κατάσταση και την ισχύ του και πέρασε νικηφόρα από την Κατερίνα, επικρατώντας με 32-23 του Αρχέλαου που έκανε φιλότιμες προσπάθειες, όμως, στο δεύτερο ημίχρονο δεν βρήκε λύσεις απέναντι στους φιλοξενούμενους, με προφανείς μάλιστα δυσκολίες στο σκοράρισμα.

Σημαντική νίκη για το Κιλκίς στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Ανδρών, με τον Κυπραίο να έχει επιστρέψει ...δριμύτερος καθώς μάλιστα σημείωσε 9 γκολ και ήταν ο πρώτος σκόρερ της συνάντησης.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 4-6, 6-10, 9-12, 11-14, 13-17 ( ημίχρονο ), 15-21, 16-22, 17-25, 18-28, 22-29, 23-32.

Διαιτητές : Λινάρδος-Νικολαϊδης

Δίλεπτα :  7-4       , Πέναλτυ : 2/1, 5/4

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ :  Kοσμίδης, Μαυρόπουλος 8, Μανής, Εγγλέζος 4, Ξώνης, Ξεφτέρης , Κωνσταντάκης 5, Κουλλόλλι, Ουσταμπασίδης, Χ.Παπανάκος, Θυμιόπουλος 4, Κ.Παπανάκος 1 , Θεοφανίδης 1, Σαραντίδης, Παρθενόπουλος, Παπαναστασίου.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ : Ι.Φαχουρίδης 3, Κυπραίος 9, Καριοφύλλης, Ελευθεριάδης 1, Χ.Μαυρόπουλος 2, Α.Μαυρόπουλος 2, Δημάκης 2, Α.Φαχουρίδης 1, Καρβουνίδης 4, Βαφειάδης, Γιαννακόπουλος 7, Λασκαρούδης 1, Πιστόλας, Τριανταφύλλου.