'' Λιοντάρια '' για χειροκρότημα ! - greekhandball.com

'' Λιοντάρια '' για χειροκρότημα !

Ο Πανσερραϊκός κέρδισε το χειροκρότημα των φίλων του για την εξαιρετική εμφάνιση του που απέφερε την νίκη με 24-20 σε βάρος των Ποντίων Κιλκίς στις Σέρρες, σε αγώνα για την Β΄Εθνική.
Μάλιστα, ο Πανσερραϊκός ανέτρεψε την ροή του παιχνιδιού, αν και έχανε έως το 40΄ και με επιμέρους σκορ 12-7 στα τελευταία είκοσι λεπτά, έφθασε στην κατάκτηση των 2 βαθμών.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 4-5, 5-6, 5-9, 6-10, 8-11 ( ημίχρονο ), 10-12, 12-13, 18-14, 21-16, 24-17, 24-20.

Διαιτητές : Ηλιάδης-Σαπανίδης

Δίλεπτα : 5-9, Πέναλτυ : 6/3, 2/2

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ : Φουντουκίδης, Στεργίδης, Παυλής , Πέρρος 6, Ιακωβίδης, Χριστοφορίδης,  Φωτιάδης 4, Αρβανιτίδης , Καρπουχτσής ,Τσακναρίδης 2, Ντάμαρης 1, Καραγιάννης 5, Μαργαρίτης 3, Χατζηδήμος 1, Τσέλιος 1, Μπαμπαϊτης 1.

ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΙΛΚΙΣ : Παπαδόπουλος, Κωστελίδης , Τσιβιντσέλης 6, Ευαγγελόπουλος, Μωϋσίδης, Κωστόπουλος 1, Καλαϊτζής 7, Τσαχουρίδης 2, Κ.Βαλής , Καζάτζης 3, Γ.Βαλής 1, Κυρμάνης.