Δύο ακόμα βαθμοί για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης - greekhandball.com

Δύο ακόμα βαθμοί για τον Αλέξανδρο Αξιούπολης

Εκτός έδρας νίκη επί της Προσοτσάνης πέτυχε ο Αλέξανδρος Αξιούπολης, ο οποίος επιβλήθηκε με 23-29 των αντιπάλων του, σε ματς για την 3η και προτελευταία αγωνιστική της Β' φάσης της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος, θέσεις 7-10).

Η ομάδα της Δράμας προηγούνταν στα πρώτα 10 λεπτά, όμως οι φιλοξενούμενοι ανέλαβαν τα ηνία, στο 15ο λεπτό είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων (6-8) και στο ημίχρονο βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 14-17.

Στο δεύτερο μισάωρο, το σύνολο του Ρήγα Παπαρήγα, αν και συνέχισε να πιέζεται, διατηρούσε απόσταση ασφαλείας από την Προσοτσάνη και τελικά κυριάρχησε.

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 23-29

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 6-8, 8-11, 10-13, 14-17 (ημίχρονο), 17-22, 18-22, 21-25, 21-26, 22-28, 23-29

ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ: Βασιλείου, Φιλίππου 9, Μπουλούκης 3, Τσεπενέκης, Μαργαριτίδης, Δρανόβαλης 2, Κοτζαπαναγιώτης 3, Μάνος, Στεργιάκος, Βεδούρας, Σαββίδης 5, Καραμούδας 1, Αθανασιάδης, Τσέλα

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Παπαρίδης, Καραπείδης 6, Ζιάρας 1, Κουρούπης Λ. 8, Δουλούμπακας, Τσορλίνης 4, Καρακασίδης, Κέφαλος 6, Τουλκερίδης 3, Κουρούπης Δ., Καϊσίδης, Λασκαρούδης 1, Μουτούδης, Καραγιάννης

Διαιτητές: Γράψας-Κυριακού, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 1/3-1/2