Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για την Νέα Ιωνία - greekhandball.com

Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά για την Νέα Ιωνία

Νίκη μ' ένα γκολ διαφορά (18-19) πέτυχε η Νέα Ιωνία, η οποία επικράτησε εκτός έδρας της Δόξας Βύρωνος, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Β' φάσης (1ος όμιλος, θέσεις 1-6) της Α2 Ανδρών.

Η Δόξα προηγούνταν σε όλο το πρώτο ημίχρονο, το οποίο έληξε 11-10. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν (14-14) στο 45ο λεπτό και ακολούθως ανέλαβαν τα ηνία. Στο 55ο λεπτό, η Νέα Ιωνία βρισκόταν μπροστά στο σκορ με 16-17, φάνηκε αποτελεσματική στα τελευταία λεπτά και τελικά επιβλήθηκε των αντιπάλων της.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ 18-19

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 4-1, 6-3, 7-5, 10-6, 11-10 (ημίχρονο), 12-10, 12-11, 14-14, 14-17, 16-17, 18-19

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 3, Λάλας, Χατζηαλεξανδρής 4, Μίχος, Όρκας 3, Μπούτος, Κουρουτζίδης, Μπιτόπουλος, Πανόπουλος, Αϊβάζης 2, Σαλόγιαννος, Νταρσουλάντ 1, Χριστόπουλος 3, Χατζηκωνσταντίνου 2, Παπαδιονυσίου

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Ξυχαλίδης, Ράμμος, Κούτσης, Τσακουλής 4, Δανέζης 3, Στέφανι, Μπίλος 5, Αντωνόπουλος 1, Μπένιας 3, Ιατρίδης, Γκουλής 1, Κυριαζόγλου, Οικονόμου 1, Κρητικός, Γαρίδας, Γκουλής 1

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης - Ζήσης, Δίλεπτα: 2-4, Πέναλτι: 1/1-1/1