Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε άνετα της Πυλαίας - greekhandball.com

Ο Ολυμπιακός επιβλήθηκε άνετα της Πυλαίας

Την τρίτη του διαδοχική νίκη στα πλέι οφ της Handball Premier πέτυχε ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο «Μ. Λοΐζος», όπου αγωνίζεται ως γηπεδούχος, της Πυλαίας με 37-20, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος.

Οι Ερυθρόλευκοι ήταν κυρίαρχοι σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και ήδη από το 10ο λεπτό είχαν αποκτήσει ασφαλή διαφορά στο σκορ, ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν με 22-8. Στην επανάληψη, οι Πειραιώτες δεν δυσκολεύτηκαν να διατηρήσουν τα ηνία και επιβλήθηκαν άνετα των αντιπάλων τους. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Παπαδόπουλος, που σημείωσε 8 τέρματα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΥΛΑΙΑ 37-20

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 8-2, 13-3, 15-6, 19-7, 22-8 (ημίχρονο), 23-12, 27-14, 28-17, 31-17, 35-18, 37-20

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κοτανίδης, Κουκουλάς 2, Κρητικός 1, Καραμπουρνιώτης 3, Παπαβασίλης 3, Μπούντιτς 4, Παπαδημητρίου, Κανδύλας 2, Παπαδόπουλος 8, Δομπρής 2, Αραπακόπουλος 4, Πασσιάς 1, Μοντόρο 4, Μιχαηλίδης 3, Οστρούσκο, Μπάουερ

ΠΥΛΑΙΑ: Μπαμπατζανίδης, Ζαφείρης 2, Αντωνιάδης 2, Μέτσης 1, Ελευθεριάδης Γ., Τσαμεσίδης 7, Γιαννακίδης, Τριανταφυλλίδης 1, Σαμαράς, Μπάτζιος 1, Αλεξανδρίδης 3, Παπαγεωργίου 2, Ελευθεριάδης Χ., Αλατσατιάνος, Γιαννακόπουλος 1, Ορφανουδάκης

Διαιτητές: Αβράμης-Χρόνης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 1/1-4/5