Βρήκε χρυσάφι στην Κοζάνη ο Κορυδαλλός ! - greekhandball.com

Βρήκε χρυσάφι στην Κοζάνη ο Κορυδαλλός !

Σπουδαία και ενδεχομένως υπερπολύτιμη νίκη για τον Κορυδαλλό απέναντι στον Εθνικό στην Κοζάνη, με 23-19.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός Κοζάνης υπερείχε, ωστόσο, η εικόνα του αγώνα διαφοροποιήθηκε στην επανάληψη και οι φιλοξενούμενες, με μεγαλύτερη ψυχραιμία, αξιοποίησαν την εμπειρία τους και έφθασαν στο διπλό, χτίζοντας την επιτυχία από την άμυνα τους, καθώς, δέχθηκαν μόλις 7 γκολ στο δεύτερο μέρος.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 5-2, 8-4, 9-5, 11-7, 12-10 ( ημίχρονο ), 13-14, 14-17, 15-20, 16-21, 17-22, 19-23.

Διαιτητές : Γράψας-Κυριακού.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ : Στεφανίδου, Σουμτάκη, Α.Φλώρου, Μ.Γκιάτα 3, Αθ.Φλώρου 5, Καραγιαννίδου 4, Αθανασιάδου 4, Σ.Χατζησαββίδου 2, Β.Φλώρου, Ανεστάκη 1, Ασλανίδου, Λ.Χατζησαββίδου, Π.Γκιάτα, Βακάλη, Τσαπτσή, Καραδήμου.

ΑΟΑΟΔ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ : Διακογιάννη 2, Σουάρες 4, Ν.Μαυρογεώργη , Καραγιάννη 6, Σιτόγλου, Ζ.Μαυρογεώργη 1, Α.Σαββαλάκη 6, Δ.Μαυρογεώργη , Μανδά, Δ.Σαββαλάκη, Παρέσογλου, Ταβλαρίδη 4, Αναστασίου.