Νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης επί του Πανσερραϊκού - greekhandball.com

Νίκη για τον Άρη Θεσσαλονίκης επί του Πανσερραϊκού

Ο Άρης Θεσσαλονίκης επικράτησε εκτός έδρας μ' ένα γκολ διαφορά του Πανσερραϊκού, με 28-29, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β' Εθνικής (Α' φάση, 2ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι Θεσσαλονικείς είχαν μικρό προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, ωστόσο τα «Λιοντάρια» δεν έπαψαν να πιέζουν και κάποιες φορές κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Το ημίχρονο έληξε 14-14, στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πέτυχαν να φέρουν ξανά το ματς στα ίσα στο 50ο λεπτό (22-22), αλλά ο Άρης κατέκτησε τελικά τους δύο βαθμούς.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ - ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 28-29

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-5, 5-7, 7-8, 9-10, 14-14 (ημίχρονο), 16-18, 18-20, 20-22, 22-22, 25-26, 28-29

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Αρβανιτίδης 2, Μαργαρίτης, Φωτιάδης 3, Μαρίνης 6, Αθανασίου, Πέρρος Α., Κωστόπουλος, Φουντουκίδης, Χατζηδήμος 1, Σταυρακούδης, Στεργίδης, Ντάμαρης 3, Παυλής, Τόγιας 5, Τσέλιος 8, Καραγιαννάκος

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ: Τζέλη, Ντιμολάρι 2, Παπαδόπουλος 2, Τσόχας, Μούρτζινος 5, Μπρόικος, Ελέτα 5, Μαυρίδης, Πούλκος, Βολιώτης, Αναστασιάδης 5, Κιάκος, Αχίλιας, Ταραμονλής 2, Βασιλάκης 2, Ψωμαθιανός 2

Διαιτητές: Ηλιάδης-Σαπανίδης, Δίλεπτα: 5-4, Πέναλτι: 3/3-2/7