Στα πλέι οφ ο ΑΟ Κοζάνης, στα πλέι άουτ ο Αρχέλαος Κατερίνης - greekhandball.com

Στα πλέι οφ ο ΑΟ Κοζάνης, στα πλέι άουτ ο Αρχέλαος Κατερίνης

Εκτός έδρας νίκη επί του Αρχέλαου Κατερίνης πέτυχε ο ΑΟ Κοζάνης, ο οποίος επικράτησε 21-23, στο πλαίσιο της 10ης και τελευταίας αγωνιστικής της Α' φάσης της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος-Α' υποόμιλος).

Το παιχνίδι είχε διακυμάνσεις στο σκορ. Στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου μέρους το ματς ήταν ισορροπημένο, ωστόσο ο Αρχέλαος για ένα δεκάλεπτο (20ο - 25ο λεπτό) προηγούνταν. Παρ' όλα αυτά, το ημίχρονο έληξε 9-9. Στην επανάληψη, ο ΑΟ Κοζάνης μπήκε δυναμικά, «έχτισε» διαφορά, οι Κατερινιώτες μείωσαν και πλησίασαν έτσι στο σκορ, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να εξασφαλίσουν τους δύο βαθμούς.

Έπειτα από αυτό το αποτέλεσμα, ο Αρχέλαος Κατερίνης οδηγείται στα πλέι άουτ, ενώ ο ΑΟ Κοζάνης στα πλέι οφ.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ 21-23

Τα πεντάλεπτα: 0-1, 3-3, 5-5, 8-6, 8-7, 9-9 (ημίχρονο), 11-12, 13-17, 14-19, 17-19, 19-22, 21-23

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Χαραλαμπίδης, Ξεφτέρης, Ξώνης, Κοσμίδης, Μάνης, Καραγιάννης 1, Παπανάκος 2, Εγγλέζος 1, Μαυρόπουλος 1, Θυμιόπουλος 4, Σκούφας 9, Κωνσταντάκης, Σαϊδές 1, Σαραντίδης, Θεοφανίδης, Καραδήμος 2

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ: Μαυρίδης, Καραγεωργίου 8, Χαντζιάρας 5, Κρέξης 4, Πασχαλίδης, Βιτολάρης, Παπαχρήστου 3, Κοτανίδης, Στεργιούλας, Τραγιάς, Γκούμπερι 1, Μπούρμπουλας 2, Τσαναξίδης

Διαιτητές: Βαγγελτζίκης-Τορνικίδης, Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 1/1-1/1