Συναρπαστικό παιχνίδι στην Νέα Φιλαδέλφεια και νίκη του Ιωνικού επί της Δράμας - greekhandball.com

Συναρπαστικό παιχνίδι στην Νέα Φιλαδέλφεια και νίκη του Ιωνικού επί της Δράμας

Ο Ιωνικός Νέας Φιλαδέλφειας βγήκε νικητής στην «μάχη» κόντρα στην Δράμα, της οποίας επικράτησε με 23-22 σ' ένα συναρπαστικό παιχνίδι, που διεξήχθη στην έδρα του στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Handball Premier.

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν στα πρώτα λεπτά, οι Δραμινοί ισοφάρισαν γύρω στο 15ο λεπτό, όμως η ομάδα του Γιάννη Αρβανίτη πήρε εκ νέου το προβάδισμα και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με υπέρ της σκορ 13-11. Στο δεύτερο μέρος, η Δράμα κατάφερε και πάλι να φέρει το ματς στα ίσα στο 35ο λεπτό, αλλά οι Κυανόλευκοι ανέκτησαν τα ηνία, δεν έχασαν τον έλεγχο, μολονότι πιέστηκαν ασφυκτικά από την ισχυρή αντίπαλό τους και τελικά κυριάρχησαν.

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ - ΔΡΑΜΑ 23-22

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 5-5, 8-7, 12-8, 13-11 (ημίχρονο), 14-13, 15-15, 17-17, 20-18, 22-20, 23-22

ΙΩΝΙΚΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ: Κιαρτζίδης, Αϊβαλιώτης, Αργυράκης, Παπαδόπουλος, Ζαχάρης, Συγγάρης, Χαντέλης 7, Σιάτρας, Μπούτος 1, Καραμασιώτης 2, Μαντζόπουλος 3, Χελιώτης 3, Λιόλιος 6, Μπαλάσκας 1, Λόλας

ΔΡΑΜΑ: Μπουγκαρίνοβιτς 2, Νίκολιτς 3, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Τορνικίδης, Πούλιος, Τόσκας 4, Τουνγκελίδης, Παπάζογλου, Καβάζης 2, Λαζαρίδης, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 6, Σίνα

Διαιτητές: Χαραλαμπίδης-Ζήσης, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 3/4-3/5