Κυρίαρχη η Νέα Ιωνία στο ματς κόντρα στον Ποσειδώνα Λουτρακίου - greekhandball.com

Κυρίαρχη η Νέα Ιωνία στο ματς κόντρα στον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Η Νέα Ιωνία επικράτησε στην έδρα της του Ποσειδώνα Λουτρακίου, με σκορ 28-25, σε ματς για την 9η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Η ομάδα του Γιώργου Μπένια είχε ισχνό προβάδισμα σχεδόν σε όλη την διάρκεια του πρώτου μέρους, ωστόσο στο τελευταίο πεντάλεπτό του οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν το σκορ και το ημίχρονο έληξε 11-12. Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ανέκτησαν άμεσα τα ηνία και μέχρι το φινάλε προηγούνταν, γεγονός που πρόσθεσε ακόμα δύο βαθμούς στο... σακούλι τους.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ - ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ 28-25

Τα πεντάλεπτα: 4-1, 5-4, 8-5, 10-8, 10-9, 11-12 (ημίχρονο), 14-14, 18-17, 22-19, 25-22, 26-24, 28-25

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Ξυχαλίδης, Ράμμος, Κούτσης 2, Τσακουλής, Δανέζης 8, Στεφάνι, Μπίλος 2, Αντωνόπουλος 2, Μπένιας 1, Ιατρίδης, Γκουλής Ε., Κυριαζόγλου 4, Οικονόμου 3, Κρητικός 4, Πατσιάβας, Γκουλής Α. 2

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Αικατερίνης 4, Φίλης, Γκίκας, Δημητρόπουλος 3, Τυφτικίδης 2, Μπαλασινός Α., Χατζηγιάννης, Καπής, Χαραλαμπάκης, Παντελέων, Μπαλασινός Σ., Χατζηκωνσταντίνου 5, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 10, Ρουμελιώτης 1

Διαιτητές: Καρυδάκης-Γιακαλής, Δίλεπτα: 7-6 (Aποβολή: Μπίλος, 57:23, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 3/5-3/5