Ηγετική εμφάνιση του Θεοδωρόπουλου και «διπλό» του Ζαφειράκη Νάουσας επί του Άρη Νίκαιας - greekhandball.com

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Θεοδωρόπουλο, που πέτυχε τα μισά (15) από τα τέρματα της ομάδας του, ο Ζαφειράκης Νάουσας επικράτησε με ανατροπή με 24-30 του Άρη Νίκαιας στο γήπεδο «Μ. Λοΐζος».

Η ομάδα της Νίκαιας βρισκόταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου μισαώρου, το οποίο έληξε 13-12. Μετά από το 40ο λεπτό, ωστόσο, οι Ναουσαίοι έφεραν το ματς στα ίσα και λίγο αργότερα κατάφεραν να αποκτήσουν για πρώτη φορά το προβάδισμα, το οποίο διατήρησαν έως το φινάλε της αναμέτρησης.

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ 24-30

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-2, 6-3, 8-6, 12-8, 13-12 (ημίχρονο), 14-13, 17-16, 19-19, 20-24, 22-26, 24-30

ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Τζανακάκης, Ταουσάνης 1, Βλάχος 5, Μελετάκος Γ. 3, Αλωπούδης, Μελετάκος Δ. 3, Τζάνος, Κοκκοράκης, Ακερμανίδης, Τόμσον 1, Χουρσουντιάν 3, Ζιβούλοβιτς 7, Γραμματικόπουλος, Τζουβάρας 1, Τσανίνος, Τσαμούρης

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ: Τσουκαλάς, Κανιζάι 1, Τζουβάρας, Μαυροδουλάκης, Τσαγκεράς 2, Θεοδωρόπουλος 15, Ρότζιος 4, Μπόλας, Πινακούδης, Αθανασίου, Πίτος, Γαλίτης, Ραντίσεβιτς 5, Μπουμπουλέντρας, Τσάτσας 3, Δασκαλόπουλος

Διαιτητές: Κινατζίδης-Φωτακίδης, Δίλεπτα: 7-9 (Αποβολή: Ρότζιος, 59:29, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 2/3-4/4