Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου επιβλήθηκε στο δεύτερο μέρος του Πολυνίκη Ναυπλίου - greekhandball.com

Ο Ποσειδώνας Λουτρακίου επιβλήθηκε στο δεύτερο μέρος του Πολυνίκη Ναυπλίου

Δύο ακόμα βαθμούς κατέκτησε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, που επικράτησε με 32-25 του ουραγού Πολυνίκη Ναυπλίου, σε ματς για την 8η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος) και πλέον μετράει 11 πόντους.

Η ομάδα του Ναυπλίου, που είχε διαθέσιμους μόλις 10 αθλητές, προηγούνταν στα πρώτα 20 λεπτά της αναμέτρησης, ο Ποσειδώνας έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο ημίχρονο είχε προβάδισμα δύο τερμάτων (15-13). Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά και έφτασαν έτσι στην νίκη.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ - ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 32-25

Τα πεντάλεπτα: 1-4, 4-6, 6-8, 8-9, 11-11, 15-13 (ημίχρονο), 18-14, 20-16, 24-17, 27-18, 31-21, 32-25

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ: Mπαλασινός, Αικατερίνης 1, Γκίκας 3, Παντελέων, Τυφτικίδης, Καραβάς, Χατζηγιάννης 2, Χαραλαμπάκης, Δώδας, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 7, Χατζηκωνσταντίνου Α. 1, Παλαιολόγος, Βασιλειάδης 11, Πολυχρονάτος, Ρουμελιώτης 7

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ: Παππάς, Ρόντος 1, Αθανασάκης 11, Αρσενόπουλος 2, Παπαδόπουλος 1, Τοπάλι, Σχοινοχωρίτης 5, Τσεχαγιάς 4, Μιχαλόπουλος 1, Κόσυβας

Διαιτητές: Βήτας - Γερουλάνος Κ., Δίλεπτα: 3-3, Πέναλτι: 1/1-4/4