Νίκη χαρακτήρα για την Δράμα στη Νάουσα, με ανατροπή... - greekhandball.com

Νίκη χαρακτήρα για την Δράμα στη Νάουσα, με ανατροπή...

Εστω με 14 παίκτες και με απουσίες βασικών παικτών, με κυριότερη εκείνη του Νίκολιτς ( ο οποίος ήταν στην αποστολή, αλλά, δεν χρησιμοποιήθηκε για προληπτικούς λόγους ), η Δράμα πήρε σπουδαία νίκη στη Νάουσα, απέναντι στον Ζαφειράκη, με 28-27.

Ο Ζαφειράκης, από τον οποίο επίσης έλειψε ο Ραντίσεβιτς, ήταν πίσω στο σκορ στο πρώτο μέρος, αλλά, ανέκαμψε στην επανάληψη και προηγείτο από το 30΄ έως το 55΄.

Ωστόσο, παρά τα 13 γκολ του Θεοδωρόπουλου του Ζαφειράκη, αν και ήταν αδιάφορη βαθμολογικά η Δράμα, έκανε για ακόμα μία φορά σε αυτή τη σεζόν την ανατροπή και αφού κάλυψε διαφορά 5 τερμάτων, ισοφάρισε και εντέλει πήρε την νίκη με τέρμα του Μπουγκαρίνοβιτς.

Η τελευταία επίθεση ήταν του Ζαφειράκη, αλλά, δεν την ολοκλήρωσε με αποτελεσματικότητα.

Η νίκη της Δράμας είναι εξαιρετικά αφιερωμένη στον '' πατέρα της Δράμας '' Θόδωρο Τογανίδη, που υποχρεώθηκε να μείνει στο σπίτι, αλλά, θα είναι πρώτος στην υποδοχή των παιδιών του...

Τα πεντάλεπτα : 2-3, 5-6, 6-8, 7-9, 8-11, 12-14 ( ημίχρονο ), 17-15, 20-17, 24-19, 24-23, 25-24, 27-28.

Διαιτητές : Γράψας-Κυριακού.

ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ ΝΑΟΥΣΑΣ  (Δεληγιάννης): Τσουκαλάς,  Κρέξης, Κανιζάϊ 3,  Πίτος 4, Θεοδωρόπουλος 13, Γαλίτης, Δασκαλόπουλος, Πινακούδης, Τσάτσας 3, Τζουβάρας, Μπουμπουλέντρας, Δάιος, Μπόλας 1,  Διδασκάλου , Ρότζιος 1, Τσαγκεράς 2.

ΔΡΑΜΑ 1986 (Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Παπάζογλου,  Μπουγκαρίνοβιτς 5,  Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 2, Κοτσαμαρίκογλου 3, Πολύδωρος 1, Τορνικίδης, Τόσκας 4, Καβάζης 1, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος , Σίνα 4, Κρανιώτης 5.