Ο 16χρονος Καβάζης λύτρωσε την Δράμα στην Βέροια - greekhandball.com

Ο 16χρονος Καβάζης λύτρωσε την Δράμα στην Βέροια

Φωτογραφία αρχείου

Ο γεννημένος το 2005, πλέι μέικερ, Αντώνης Καβάζης, λύτρωσε την Δράμα στο ματς με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας, στην πόλη της Ημαθίας (14η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Handball Premier - τελευταία της κανονικής διάρκειας), καθώς πέτυχε δευτερόλεπτα πριν από το φινάλε της αναμέτρησης το τέρμα, με το οποίο οι Δραμινοί ισοφάρισαν σε 30-30.

Ο Φίλιππος προηγούνταν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, το ημίχρονο του οποίου έληξε 15-12. Στην επανάληψη, η ομάδα της Βέροιας αύξησε την διαφορά ακόμα και στα τέσσερα τέρματα (18-14 στο 40' και 20-16 στο 45'), ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν και τελικά να πάρουν τον βαθμό.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΔΡΑΜΑ 30-30

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 5-3, 8-6, 11-8, 13-10, 15-12 (ημίχρονο), 15-13, 18-14, 20-16, 23-21, 26-25, 30-30

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ: Κριούτσκοφ, Μούγιτς 4, Άγκοβιτς 5, Σόφρανατς 3, Κωστακίδης 9, Κουκουτσίδης 5, Ρίζος, Φιλόσογλου Β., Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 4, Εμμανουήλ, Φιλόσογλου Κ., Τσαμήτρος

ΔΡΑΜΑ: Πούλιος, Παπάζογλου 1, Καφαντάρης 1, Μπουγκαρίνοβιτς 3, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 6, Κοβογλανίδης 1, Στρατηγέλης, Πολύδωρος 3, Τορνικίδης, Τόσκας 7, Καβάζης 3, Κρανιώτης, Σίνα 1

Διαιτητές: Γράψας - Κυριακού, Δίλεπτα: 4-3 (Κόκκινη: Άγκοβιτς, 43:22, τρίτη δίλεπτη), Πέναλτι: 3/4 - 3/3