Δίλεπτη στον Παπαδιονυσίου

19-24 Πέριτς (43:18)

19-23 Τζηράς

18-23 Πέριτς

O Mπριάτκα εκτέλεσε πέναλτι στο 41ο λεπτό, όμως ο Σέκελι απέκρουσε την μπάλα με το δεξί πόδι

11-15 Μαντάλινιτς (26:02)

Ο Τζηράς εκτέλεσε πέναλτι, ο Σέκελι απέκρουσε, στην επαναφορά ο αθλητής της Ένωσης σούταρε ξανά, όμως ο γκολκίπερ της Γιούροφαρμ Πέλιστερ απομάκρυνε την μπάλα για δεύτερη φορά (24ο λεπτό).

Ο Μόγια έχει τραυματιστεί (22:47) λίγο πάνω από το δεξί του γόνατο, μετά από σύγκρουση με αντίπαλο σε επίθεση των φιλοξενούμενων. Σηκώθηκε και υποβασταζόμενος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο.

11-14 Μπόζιτς-Πάβλετιτς

11-13 Mαντζόφσκι (πέναλτι)

Δίλεπτη στον Τζηρά (20:54)

11-12 Μυλωνάς

10-12 Μόγια (19:20)

9-12 Mαντάλινιτς (πέναλτι)

Τάιμ άουτ ζήτησε η Γιούροφαρμ Πέλιστερ (17:50)

5-9 Τζηράς

Tάιμ άουτ ζήτησε η ΑΕΚ (12ο λεπτό). Ο προπονητής της, Δημήτρης Δημητρούλιας, έδωσε οδηγίες τακτικής στους παίκτες του, στους οποίους είπε να μην είναι απομονωμένοι και να γυρνούν την μπάλα.

Το ματς ξεκίνησε

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Μπριάτκα, Τζηράς, Νικολαΐδης, Άντζελιτς, Μυλωνάς, Ηλιόπουλος, Μπουκοβίνας, Πλάθα, Μόγια, Κοτσιώνης, Παπαδιονυσίου, Ουγκάλντε, Μπετζιλαλί, Καλόμοιρος, Μπεριά

ΓΙΟΥΡΟΦΑΡΜ ΠΕΛΙΣΤΕΡ: Μαράς, Οϊλέσκι, Μαρκόσφκι, Μαντζόφσκι, Μαντάλινιτς, Σέκελι, Τανκόσκι, Πέριτς, Κοστέσκι, Κουκόσκι, Βελκόφσκι, Μπόζιτς-Πάβλετιτς, Γκραντζιάν, Ομπράντοβιτς, Ταμποάντα, Κίζιτς

Η Ένωση κυνηγάει την τρίτη της νίκη, έπειτα από εκείνες κόντρα στην Γκρούντφος Ταταμπάνια και στην Σπόρτινγκ. Εάν την επιτύχει, τότε θα έχει θέσει πολύ ισχυρά θεμέλια πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - Γιούροφαρμ Πέλιστερ, για την 3η αγωνιστική του EHF European League. Το παιχνίδι ξεκινάει στις 19:45 και διεξάγεται στο κλειστό γυμναστήριο Κανήθου, «Τάσος Καμπούρης», στην Χαλκίδα.