Τρία στα τρία για τον Δούκα, νίκησε στα Βριλήσσια - greekhandball.com

Τρία στα τρία για τον Δούκα, νίκησε στα Βριλήσσια

Τρίτη νίκη, σε ισάριθμα παιχνίδια, για τον Δούκα στο πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΣΧΑ, καθώς, επικράτησε με 29-22 των Βριλησσίων εκτός έδρας.

Στο ημίχρονο, ο Δούκας προηγήθηκε με 13-10 ενώ στο 45΄ οι φιλοξενούμενοι ξέφυγαν στο σκορ με  21-15 και στη συνέχεια δεν είχαν άλλες δυσκολίες προκειμένου να φθάσουν στη νίκη, παρά τη μαχητικότητα των γηπεδούχων.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-5, 4-7, 7-8, 9-12, 10-13 (ημίχρονο), 12-16, 15-18, 15-21, 18-23, 21-26, 22-29.

Διαιτητές :  Καρυδάκης-Σπηλιωτάκος.

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ( Τούτσης ) : Παπαδημητρίου, Λαουλακος 3, Κυριακόπουλος, Σαλταγιάννης, Ψαρριανός, Χήνος 9, Στάθης 2, Σπύρου 1, Ρήγος, Μαργέτης, Χαλβατζής Φ., Ματσούκης, Σφέτσιος, Χαλβατζής Σπ. 5, Τσαγκρίνος 2, Σπύρου.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης): Αντωνιάδης 2, Δερμάνης, Κατσάμπας 1, Χατσατουριάν 5, Μπατής, Κολεζάκης 3, Παναγιώτου 9, Πετρουλάκος 1, Βαλκάνας 2, Βλαχάκης 3, Καρακεχαγιάς 1, Παπαχαρτοφύλης 2, Μπάρκας, Ψυντρίδης, Ναθαναήλ, Βλάχος.

Δίλεπτα: 4-2, Πέναλτι: 1/2, 0/0