Η '' μπάντα '' της Κέρκυρας πήρε την νίκη από τον μαχητικό Αρίωνα Πτολεμαϊδας - greekhandball.com

Η '' μπάντα '' της Κέρκυρας πήρε την νίκη από τον μαχητικό Αρίωνα Πτολεμαϊδας

Στηνπρεμιέρα της Β΄ Εθνικής, ο Κερκυραϊκός, που ήταν μπροστά στο σκορ σε όλο το ματς, επικράτησε με 31-25 του Αρίωνα Πτολεμαϊδας.

Οι φιλοξενούμενοι έχαναν και με 11 γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης, ωστόσο, μείωσαν την διαφορά χωρίς να σταθεί δυνατό πάντως να πλησιάσουν περισσότερο απειλητικά.

Αξιέπαινες για την προσπάθεια τους και οι δύο ομάδες.

Kοσκινάς και Δραγομάνοβιτς σημείωσαν 16 από τα 31 τέρματα του Κερκυραϊκού, πιο πολλά δηλαδή από τα μισά της ομάδας τους.

Τα πεντάλεπτα : 2-2, 6-3, 7-3, 10-6, 13-9, 16-10 ( ημίχρονο ), 20-9, 23-12, 24-17, 29-22, 29-24, 31-25.

Διαιτητές : Πήτας-Αγγελίδης ( στη φωτογραφία )

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ : Κουρτέσης , Κούρκουλος 4, Μποντής, Δραγομάνοβιτς 7, Σκορδίλης 2, Ζώκιος 1, Ντούκο, Κατσικώστας, Γκιόκας, Ρίκο, Ξενίδης, Καλούδης 4, Γκιόκας, Πούτρο, Μπούας 4, Κοσκινάς 9.

ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ : Νικολαϊδης 2, Παπαδόπουλος 5, Τσαρκινίδης 4, Σ.Κατάνας 1, Νίκου 1, Τοπτσίδης 1, Μπιλιούσης 3, Κωνσταντινίδης, Μαυρίδης, Βεράνης, Σαββαϊδης, Ν.Κατάνας, Κόλλιας 6, Τσιός 2.