Τραγουδά νικηφόρα άσματα ο Ορφέας, κέρδισε και τον Αρη - greekhandball.com

Τραγουδά νικηφόρα άσματα ο Ορφέας, κέρδισε και τον Αρη

Εχει αγκάθια για τον Αρη Θεσσαλονίκης ο δρόμος της επαναλειτουργίας της γυναικείας ομάδας του, καθώς, συναντά δυσκολίες και μετά από 3 ματς στην Α2 δεν έχει νίκη στο ενεργητικό του ενώ αντίθετα ο Ορφέας Σουρωτής τα κατάφερε θαυμάσια και υποχρέωσε τις '' κίτρινες '' σε ήττα με 32-22.

Παραγωγική εμφάνιση από τον Ορφέα που ήδη από το πρώτο ημίχρονο είχε βάλει, με εμφατικό τρόπο, τις βάσεις για την νίκη, προηγούμενος με 18-9.

Με 10 αθλήτριες παρουσιάσθηκε ο Αρης, που είχε ελλείψεις, ωστόσο, είχε κέρδος την ελπιδοφόρα απόδοση νεαρών αθλητριών του, όπως η Κατσούνη η οποία μάλιστα σημείωσε 4 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 7-1, 9-1, 11-3, 13-6, 18-9 ( ημίχρονο ), 19-10, 24-10, 26-14, 28-17, 32-22.

Διαιτητές : Παπούλιας-Μπαλάκος.

ΟΡΦΕΑΣ ΣΟΥΡΩΤΗΣ : Αυγέρη 5, Τσολερίδου, Εμμανουηλίδου 1, Τσολερίδου 6, Ντουβαρτζή 3, Τσανακτσίδου, Γαβριηλίδου , Χριστοδουλίδου 3, Κακαμούκα 3, Πουραρίδου 3, Αναστασιάδου 1, Γρατσωνίδου 1, Ιωακειμίδου, Γαλάνη, Καλαπούτη 6.

ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ :  Πνευματικού 3, Ντούκα, Ρετζέπη, Αλεξίκου 6, Μπέκου, Λούρη 6, Γραμματικού, Παπαγεωργίου 3, Κατσούνη 4, Καρατασλή.