Τέταρτη νίκη στο Πρωτάθλημα για την Δόξα Βύρωνος - greekhandball.com

Τέταρτη νίκη στο Πρωτάθλημα για την Δόξα Βύρωνος

Την τέταρτή της νίκη στο Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος) πέτυχε η Δόξα Βύρωνος, η οποία επικράτησε εντός έδρας με 38-31 του Ηλυσιακού, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Η Δόξα είχε ισχνό προβάδισμα έως το 20ο λεπτό, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα και έτσι το ημίχρονο έληξε με σκορ 16-16. Παρ' όλα αυτά, στο δεύτερο μέρος η Δόξα βελτιώθηκε τόσο επιθετικά, όσο και αμυντικά, αύξησε την διαφορά και κατέκτησε ακόμα δύο πόντους.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ 38-31

Τα πεντάλεπτα: 4-2, 7-5, 10-9, 13-11, 15-15, 16-16 (ημίχρονο), 20-17, 24-21, 28-23, 30-25, 34-29, 38-31

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 7, Χατζηαλεξανδρής 2, Μίχος 6, Μωραΐτης, Λάλας, Γεωργίου, Αποστόλου, Αϊβάζης 4, Σαλόγιαννος, Συνοδινός, Χριστόπουλος 9, Θεοδοσόπουλος, Παπαδιονυσίου 4, Τσερπές, Μπούτος 6

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Mπελεχρής, Τσέτσος, Χαραλαμπίδης 2, Μπαρμπαράκης 6, Χόγκας 8, Διαμαντάκος, Γουναράς, Φούντας, Μπανιάς, Κωσταπαππάς, Καλαβάζης, Καραμπάτσος, Λουκιδέλης 2, Μακιούτι, Σμυρνιώτης 6, Κολιούλης 7

Διαιτητές: Παπαματθαίου-Χρηστίδη, Δίλεπτα: 3-1, Πέναλτι: 1/2-0/4