Δεύτερη νίκη του ΑΟ Κοζάνης επί του Αλέξανδρου Αξιούπολης - greekhandball.com

Δεύτερη νίκη του ΑΟ Κοζάνης επί του Αλέξανδρου Αξιούπολης

Την δεύτερη νίκη του επί του Αλέξανδρου Αξιούπολης πέτυχε ο ΑΟ Κοζάνης, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας με 25-22, σε ματς για την 6η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι Κοζανίτες είχαν ελαφρύ προβάδισμα στο πρώτο μέρος, αν και η ομάδα του Ρήγα Παπαρήγα πίεζε απειλητικά. Παρ' όλα αυτά, οι γηπεδούχοι προηγούνταν στο ημίχρονο με 13-12. Στην επανάληψη, το... σκηνικό δεν άλλαξε, παρά μόνο στα τελευταία 10 λεπτά, όταν ο ΑΟ Κοζάνης κατάφερε να πάρει προβάδισμα ακόμα και τεσσάρων τερμάτων και τελικά να επικρατήσει.

ΑΟ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ 25-22

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 5-2, 7-4, 7-5, 10-9, 13-12 (ημίχρονο), 14-13, 15-14, 17-16, 19-17, 22-18, 25-22

AO KOZANHΣ: Μεταξάς, Μπουρμπούλης 1, Xαντζιάρας 7, Καραγεωργίου 6, Μαυρίδης, Αδάμ 2, Τσαναξίδης 2, Γκίμπερι 5, Τραγιάς, Στεργιούλας 2, Κοτανίδης, Παπαχρήστου, Παπαστέργιος, Βιτολάρης, Πασχαλίδης, Καλόθεος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Παπαρήγας, Στεφανίδης, Ζηλίδης 3, Καραπείδης 2, Ζιάρας, Κουρούπης Ε. 2, Δουλουμπάκας, Μαυρόπουλος, Καρακασίδης, Κέφαλος 8, Μουτούδης 3, Καϊσίδης 3, Κουρούπης Δ. 1

Διαιτητές: Θεοδοσίου-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 5-6 (Aποβολή: Δουλουμπάκας, 26:51, απευθείας κόκκινη για επικίνδυνο παιχνίδι), Πέναλτι: 0/1-1/5