Εκτός έδρας νίκη για τον ΕΣΝ Βριλησσίων επί του Ηλυσιακού - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον ΕΣΝ Βριλησσίων επί του Ηλυσιακού

Την τρίτη του διαδοχική νίκη σε ισάριθμες αναμετρήσεις πέτυχε ο ΕΣΝ Βριλησσίων, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας του Ηλυσιακού με 30-34, για το Πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Η ομάδα των Βριλησσίων ήταν ανώτερη και στο πρώτο ημίχρονο προηγούνταν με 15-22. Παρ' όλα αυτά, ο Ηλυσιακός, που δεν εγκατέλειψε και με υπομονή προσπάθησε να μειώσει, κατάφερε να πλησιάσει στα τρία τέρματα διαφορά στο 45ο και στο 50ο λεπτό (25-28 και 28-31 αντίστοιχα). Οι φιλοξενούμενοι, ωστόσο, φάνηκαν ανθεκτικοί στην πίεση, που τούς ασκήθηκε και τελικά κατέκτησαν τους δύο βαθμούς.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ 30-34

Tα πεντάλεπτα: 4-5, 6-10, 9-13, 11-17, 14-21, 15-22 (ημίχρονο), 18-24, 21-26, 25-28, 28-31, 29-33, 30-34

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Μπελεχρής, Τσέτσος 3, Χαραλαμπίδης Γ. 1, Χαραλαμπίδης Μ., Πραμαντιώτης, Διαμαντάκος, Γουναράς, Μπαρμπαράκης 10, Φούντας 1, Ντάνιας, Καλαβάζης, Καραμπάτσος, Λουκιδέλης 4, Μακιούτι, Σμυρνιώτης 6, Κολιούλης 5

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ: Kαμπούρης, Πέρρος 10, Πανταζής 9, Χήνος, Αντωνιάδης, Νικολακόπουλος 2, Κουρουτζίδης, Γρέκας 1, Βαμβακάς 5, Στάθης 2, Χρυσολώρας, Γκένας, Κορκολής 2, Γλύκας 1, Κιουλτζίδης, Παπαδάκης 2

Διαιτητές: Καρυδάκης - Γιακαλής, Δίλεπτα: 3-5 (Αποβολή με απευθείας κόκκινη: Παπαδάκης, 59:37), Πέναλτι: 5/6-5/5