Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Βύρωνος - Χωρίς πόντο ακόμα ο Πανιώνιος - greekhandball.com

Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Βύρωνος - Χωρίς πόντο ακόμα ο Πανιώνιος

Στις νίκες επέστρεψε η Δόξα Βύρωνος, η οποία επικράτησε στην έδρα της με 35-31 του Πανιωνίου, για την 3η αγωνιστική της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Το πρώτο μέρος, στο οποίο η Δόξα ήταν κυρίαρχη, έληξε με σκορ 21-14. Στο 40ο λεπτό, οι Κυανέρυθροι μείωσαν στα πέντε γκολ διαφορά (24-19), όμως η Δόξα κατάφερε πέντε λεπτά αργότερα να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στα οκτώ τέρματα (28-20). Ο Πανιώνιος, που δεν έχει πόντο ακόμα στο Πρωτάθλημα, μείωσε εκ νέου, αλλά το σύνολο του Βύρωνα κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα και να επικρατήσει.

Πρώτος σκόρερ του αγώνα αναδείχθηκε ο αθλητής του Πανιωνίου, Κόντος, ο οποίος σημείωσε 13 τέρματα.

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 35-31

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 6-4, 9-5, 13-8, 17-10, 21-14 (ημίχρονο), 23-18, 24-19, 28-20, 30-25, 32-27, 35-31

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 11, Τσερπές, Χατζηαλεξανδρής 3, Μίχος 2, Όρκας 8, Μπούτος 7, Μωραΐτης, Γεωργίου, Αποστόλου, Αϊβάζης 1, Σαλόγιαννος, Θεοδοσόπουλος, Συνοδινός, Χριστόπουλος 1, Παπαδιονυσίου 2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 13, Κυριακίδης 2, Ζαφειράκος 1, Δαφέρμος, Τσικριτζής 2, Λεκάκης, Τσατσαρώνης, Κουταβάς, Νούλης 4, Ιωαννίδης, Ρεπούλιας, Ντούρος 2, Γιατρακός 7, Κανελλόπουλος

Διαιτητές: Γερουλάνος Κ. - Δρακόπουλος, Δίλεπτα: 4-7, Πέναλτι: 3/4-5/7