Πρώτοι δύο βαθμοί για τον Πανελλήνιο, που επικράτησε του Πανιωνίου - greekhandball.com

Πρώτοι δύο βαθμοί για τον Πανελλήνιο, που επικράτησε του Πανιωνίου

Ο Πανελλήνιος επικράτησε εύκολα, εντός έδρας, του Πανιωνίου με 36-21 στην πρεμιέρα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι βρίσκονταν μπροστά στο σκορ με 19-10 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, διηύρυναν την διαφορά και τελικά έφτασαν στην νίκη. Οι αθλητές του Πανελληνίου, Χατζηγιάννης, Νάκος, σημείωσαν από 9 τέρματα, ενώ ο Κόντος από τον Πανιώνιο πέτυχε 10.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 36-21

Tα πεντάλεπτα: 3-1, 7-4, 10-6, 12-7, 15-8, 19-10 (ημίχρονο), 20-11, 23-14, 24-16, 28-18, 32-19, 36-21

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ: Ρεπούλιας, Ζιώγας 2, Χατζηγιάννης 9, Ξανθόπουλος 2, Καραμπέκιος 1, Αναστασάκης 2, Μαραμαθάς 4, Μαρινάκης 1, Καραγκιοζίδης, Κωστόπουλος 2, Νάκος 9, Μαυρομάτης, Οικονόμου 1, Βερτζώνης, Αλικάκος 3, Παντελόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Στεφανάτος, Κόντος 10, Κυριακίδης, Ζαφειράκος, Δαφέρμος 2, Τσικριτζής, Λεκάκης, Ατσίδης, Τσατσαρώνης, Κουταβάς, Νούλης 2, Ιωαννίδης, Ντούρος 7, Γιατράκος, Κανελλόπουλος

Διαιτητές: Γιακάλης - Σπηλιωτάκος, Δίλεπτα: 5-3, Πέναλτι: 3/4-10/11