Εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟ Ιωαννίνων επί του Αρχέλαου Κατερίνης - greekhandball.com

Εκτός έδρας νίκη για τον ΑΟ Ιωαννίνων επί του Αρχέλαου Κατερίνης

Τους πρώτους του δύο βαθμούς στο Πρωτάθλημα κατέκτησε ο ΑΟ Ιωαννίνων, ο οποίος επικράτησε (24-25) του Αρχέλαου Κατερίνης, στην πρεμιέρα της Α2 Ανδρών (2ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Ο Αρχέλαος προηγούνταν στα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα, η ομάδα των Ιωαννίνων ανέτρεψε το σκορ και το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (10-10). Οι γηπεδούχοι μπήκαν και πάλι καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, όμως στο 20ο λεπτό ο ΑΟ Ιωαννίνων είχε το προβάδισμα με 19-21 και αν και δύσκολα μπόρεσε να το υπερασπιστεί και τελικά να φτάσει στην νίκη.

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ 24-25

Tα πεντάλεπτα: 3-0, 5-4, 6-7, 6-8, 9-9, 10-10 (ημίχρονο), 13-10, 15-14, 19-16, 19-21, 22-23, 24-25

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ: Σκούφας 6, Μάνης, Σαϊδές 1, Ουσταμπασίδης, Κωνσταντάκης, Ξώνης, Παπανάκος 1, Κοσμίδης, Ελευθεριάδης, Παπαδόπουλος 2, Μαυρόπουλος 1, Καϊμακάμης 6, Καραγιάννης, Εγγλέζος 3, Χαραλαμπίδης 4, Ξεφτέρης

ΑΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ: Σιαράβας Κ., Μακρής, Γότσης 7, Πατραμάνης 8, Σήγας, Τζελέπης 2, Μπισκανάκης, Γεωργίου 7, Νάκος 3, Σιώμος, Σιαράβας Α., Δέτσιος 3, Χριστακόπουλος

Διαιτητές: Θεοδοσίου - Παπούλιας, Δίλεπτα: 5-6 (Απευθείας κόκκινη: Παπανάκος, 52:15), Πέναλτι: 2/2-1/3