Ανώτερη η Δόξα Βύρωνα, επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ηλυσιακού - greekhandball.com

Ανώτερη η Δόξα Βύρωνα, επιβλήθηκε εκτός έδρας του Ηλυσιακού

Η Δόξα Βύρωνα επιβλήθηκε με 21-28 του Ηλυσιακού, στην πρεμιέρα της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Β' υποόμιλος).

Οι φιλοξενούμενοι, από τους οποίους πέτυχε 10 τέρματα ο Ακάλεστος, που αναδείχθηκε μάλιστα πρώτος σκόρερ στο ματς, πήραν το προβάδισμα στο 15ο λεπτό και παρά την πίεση του Ηλυσιακού κατάφεραν να προηγούνται με 9-13 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη, ήλεγξαν τον ρυθμό του αγώνα και έφτασαν στην νίκη.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ 21-28

Tα πεντάλεπτα: 3-1, 5-4, 6-7, 8-8, 9-11, 9-13 (ημίχρονο), 12-15, 13-17, 15-21, 15-21, 18-22, 21-28

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ: Mπελεχρής, Τσέτσος, Χαραλαμπίδης, Διαμαντάκος 1, Αρζόγλου 1, Γουναράς 3, Μπαρμπαράκης 4, Φούντας 2, Μπάνιας, Κωσταπαππάς, Καραμπάτζος 1, Γκίκας 1, Λουκιδέλης 3, Σμυρνιώτης 1, Δήμου, Κολιούρης 4

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: Συμεωνίδης, Ακάλεστος 10, Τσερπές, Χατζηαλεξανδρής 5, Μίχος, Όρκας 2, Μπούτος 4, Μωραΐτης, Γεωργίου, Αϊβάζης 1, Κρανιώτης, Σαλογιάννος, Χειβιδόπουλος 4, Πολυμενόπουλος, Χριστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου

Διαιτητές: Γερουλάνος - Δρακόπουλος, Δίλεπτα: 5-6 (Aποβολή: Mπάνιας, 30:00 / Αποβολή: Συμεωνίδης, 30:00 / Tρίτη δίλεπτη: Όρκας, 57:44), Πέναλτι: 2/2-3/3

*Στο τέλος του α' ημιχρόνου οι αθλητές Μπάνιας, Συμεωνίδης ενεπλάκησαν σε καυγά μεταξύ τους, όπως σημειώνεται στις παρατηρήσεις των διαιτητών στο φύλλο αγώνος, με αποτέλεσμα να αποβληθούν με κόκκινη και μπλε κάρτα. Τα δελτία των αθλητών κρατήθηκαν.