Ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων άντεξε στην πίεση και επικράτησε του ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη - greekhandball.com

Νίκη εκτός έδρας πέτυχε (21-23) ο Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων επί του ΑΣ Κορωπίου ΓΣ Παπασιδέρη, στην 1η στροφή της Α2 Ανδρών (1ος όμιλος - Α' υποόμιλος).

Οι γηπεδούχοι προηγούνταν έως το 10ο λεπτό, ο Λεωνίδας έφερε το ματς στα ίσα στο 15ο λεπτό και στην συνέχεια πήρε το προβάδισμα, με αποτέλεσμα στο ημίχρονο να βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 10-13. Στην επανάληψη, η ομάδα των Αγίων Αναργύρων διατηρούνταν σε θέση «οδηγού», όμως το σύνολο του Ντράγκαν Γιάντσα ασκούσε πίεση και βρισκόταν σε απόσταση... αναπνοής από τους αντιπάλους του, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να πάρει βαθμό.

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ - ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 21-23

Tα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 5-5, 6-9, 9-10, 10-13 (ημίχρονο), 12-14, 15-18, 17-18, 18-20, 19-22, 21-23

ΑΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΠΑΠΑΣΙΔΕΡΗΣ: Tσιβρανίδης, Νομικός 9, Σουρλαντζής, Βλαχάκης, Αλεξανδρής, Φακινός 1, Τσεβάς, Βλάχος 5, Μπαντουράκης, Μπαλτάς 2, Δεληκούρας 3, Κάββαλος, Μπότσαρης, Γιαννακούρας 1

ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Koυσκουλιάνος, Μάγκος 1, Αμανατίδης 6, Τσαγκουλής 1, Μουλιάτος, Τσέλος 2, Σοφικίτης, Μακρυγιάννης, Καμπουράκης 5, Θάνος 2, Ξυχαλίδης, Ζωγραφίδης, Μαραγκάκης, Αργυριάδης 3, Μπήλος, Γαραντωνάκης 3

Διαιτητές: Mπράμου - Ψύλλος, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 1/1-5/6