Ο ΠΑΟΚ τρέχει ακόμα....37-13 την Πυλαία στον αγώνα Κράμερ εναντίον Κράμερ... - greekhandball.com

Ο ΠΑΟΚ τρέχει ακόμα....37-13 την Πυλαία στον αγώνα Κράμερ εναντίον Κράμερ...

Ανίκητος ο ΠΑΟΚ, ακολούθησε για ακόμα μία φορά στη φετινή σεζόν την πετυχημένη '' συνταγή '' του με τον γρήγορο ρυθμό αγώνα και κυριάρχησε απέναντι στη νεανική Πυλαία, ως τυπικά φιλοξενούμενος, με 37-13 στη Μίκρα.

Από το ξεκίνημα του αγώνα ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν καταλυτικός και μάλιστα ήδη στο 20΄ είχε πάρει διαφορά 6 τερμάτων στο σκορ, καθώς, προηγήθηκε με 10-4 ενώ το ημίχρονο τέλειωσε με τον ΠΑΟΚ προηγούμενο με 15-5.

Στην επανάληψη, ο ΠΑΟΚ αν και έκανε κυκλική χρησιμοποίηση όλων των αθλητριών της ομάδας του, επικράτησε με επιμέρους σκορ 22-8 κα τελικό αποτέλεσμα το 37-13.

Η Πυλαία προσπάθησε φιλότιμα και πειθαρχημένα στην άμυνα, όμως, παρά την ενεργητικότητα και την αγωνιστικότητα της,   δεν μπόρεσε να βρεί λύσεις απέναντι στην υπεροπλία του ΠΑΟΚ και ειδικά στην επίθεση, συνάντησε πολλά και σαφή προβλήματα προκειμένου να ολοκληρώσει τις προσπάθειες της.

Μάλιστα, εμφανώς απογοητευμένη η Πυλαία, δεν μπόρεσε παρά να σκοράρει μόλις 2 φορές στα τελευταία 18 λεπτά, όταν ουσιαστικά κατέρρευσε μπροστά στην ανωτερότητα του ΠΑΟΚ που προχωρά ασταμάτητος και αποφασιστικός, κρατώντας το στοιχείο της σοβαρότητας στην προσέγγιση όλων των παιχνιδιών.

Στα χαρακτηριστικά του αγώνα, η ενδοοικογενειακή αναμέτρηση ανάμεσα στις αδελφές Κουκμίση, πρώην συμπαίκτριες στην Πυλαία, την Κατερίνα  που πέτυχε 1 γκολ για τον ΠΑΟΚ και την Μαγδαληνή η οποία σημείωσε επίσης 1 τέρμα για λογαριασμό της Πυλαίας.

Οι δύο αδελφούλες, ήλθαν...1-1...

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-6, 4-7, 4-10, 4-13, 5-15 (ημίχρονο ), 9-18, 9-22, 10-26, 12-29, 13-31, 13-37.

ΠΑΟΚ  (Δημήτρης Πελεκίδης): Μπαλέσκα 2, Καγιούμοβα, Κ.Κουκμίση 1, Γκάτζιου 4, Νίκολιτς 5, Παναγιωτίδου, Καραχαρίση 1, Σεβδίλη 6, Γιοβανόφσκα, Μεντεσίδου 8, Τσικνάκη, Χατζηπαρασίδου 7, Στογιάνοβιτς 2, Μπατζαρακούδη, Μαυροσαββίδου 1, Κατσούνη.

ΠΥΛΑΙΑ ( Βασίλης Σκανδάλης ) : Καπρινιώτη, Μόσχου, Αθ.Τσιγαρίδα, Μ.Κουκμίση 1, Τσιτλακίδου 1, Βράμπα, Τσερέπη, Παραστατίδου 1,  Αθαν.Τσιγαρίδα 6, Τσολοζίδου, Μανωλούδα, Αθανασοπούλου, Σελεμίδου 2, Πετρίδου 1, Λούρη 1.