Γκάζωσε στην επανάληψη η ΧΑΝΘ και επικράτησε του Γ.Α.Σ. Κιλκίς - greekhandball.com

Γκάζωσε στην επανάληψη η ΧΑΝΘ και επικράτησε του Γ.Α.Σ. Κιλκίς

Πραγματοποιώντας σαρωτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, όπου... έτρεξε ένα επιμέρους σκορ 20-8, η ΧΑΝΘ επικράτησε με το εμφατικό 32-19 του Γ.Α.Σ. Κιλκίς και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις τις στο πρωτάθλημα της Α2 Ανδρών.

Το παιχνίδι πάντως στο πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τους γηπεδούχους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με προβάδισμα μόλις ενός τέρματος (12-11). Στην επανάληψη όμως, οι Θεσσαλονικείς ήταν πραγματικός οδοστρωτήρας, έβαλαν το πόδι στο γκάζι από την πρώτη στιγμή και δεν το έβγαλαν λεπτό, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 8-7, 10-8, 11-9, 12-11 (ημίχρονο), 15-12, 19-15, 22-16, 26-16, 28-17, 32-19

Διαιτητές: Λινάρδος-Νικολαΐδης

Διλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 2/3-3/4

ΧΑΝΘ: Μηλόπουλος, Μουρατίδης, Μπίλλιας, Εμμανουήλ, Μπαιρλής 8, Πατραμάνης 7, Κουπαρανίδης, Βασιάδης 1, Τσαγκαράκης, Τζίνεβης 6, Μπόλης 1, Τσιρόγιαννης 3, Γιαννακίδης, Κοκόνης 4, Σαραγιαννίδης 2, Κεσίδης

Γ.Α.Σ. ΚΙΛΚΙΣ: Φαχουρίδης 2, Μέγκας, Κυπραίος 1, Ιλέρης 3, Γιαβασίδης Αλ., Γιαβασίδης Δ. 4, Φαχουρίδης Αρ. 2, Φαχουρίδης Π., Τοκατζόγλου 4, Βιολιτζής, Σάκαλης, Βαφειάδης, Ιωαννίδης, Μαυρόπουλος Χρ., Μαυρόπουλος Αν. 2, Δημάκης 1