Η Ποντράφκα της Τσάκαλου πέτυχε μεγάλη νίκη στην 1η αγωνιστική του γυναικείου, Τσάμπιονς Λιγκ - greekhandball.com

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του DELO EHF Τσάμπιονς Λιγκ, η Ποντράφκα της Ελληνίδας αθλήτριας, Λαμπρίνας Τσάκαλου, επικράτησε εντός έδρας της Μπουντουκνόστ, με 29-26.
Η ομάδα της διεθνούς μας παίκτριας βρισκόταν πίσω στο σκορ με 17-12 στο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος κατάφερε να ανακάμψει. Στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης πήρε για πρώτη φορά το προβάδισμα, σημειώνοντας το 19-18, έχοντας παράλληλα σε πολύ καλή 'μέρα την τερματοφύλακά της, Ντουμάνσκα.
Σημειώνεται πως οι φιλοξενούμενες από το Μαυροβούνιο μετρούσαν 11 απουσίες, είτε λόγω κορονοϊού, είτε λόγω τραυματισμών.