"Διπλό" τετράδας για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου - greekhandball.com

"Διπλό" τετράδας για τον Ποσειδώνα Λουτρακίου

Αποφασιστικό "βήμα" τετράδας έκανε ο Ποσειδώνας Λουτρακίου, μετά τη νίκη του, στο κλειστό της Κυψέλης, με σκορ 25-20 (12-11 ημίχρονο). Οι φιλοξενούμενοι είχαν το προβάδισμα στο σκορ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, παίρνοντας τελικά ένα πολύτιμο "δίποντο" στην προσπάθεια που κάνουν για να εξασφαλίσουν μια θέση στα πλέι οφ ανόδου. Πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Βασιλειάδης με επτά τέρματα.

Η ομάδα του Κωνσταντίνου Χατζηκωνσταντίνου έφτασε τους 21 βαθμούς στον πρώτο όμιλο της Α2, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 23.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-5, 5-7, 6-10, 8-11, 11-12 (ημίχρονο), 13-14, 14-17, 15-20, 17-22, 18-24, 20-25

Πανελλήνιος (Στραβομύτης): Τζανακάκης, Ψαρρός, Χατζηγιάννης 6, Μαυρομάτης, Βερτζώνης Ζάτσε 4, Ρεπούλιας, Κατάκαλος 2, Μπαρμπαράκης 1, Βάρης 2, Μαυρομάτης Νιντερέγγερ 2, Ξανθόπουλος 1, Μπαλάσκας 2, Δούγιας, Τσαγκουλής

Ποσειδών Λουτρακίου (Χατζηκωνσταντίνου): Βλαχογεώργος, Αικατερίνης 4, Γκίκας, Δημητρόπουλος 3, Τυφτικίδης, Καραβάς, Βασιλειάδης 7, Ζέρβας, Δώδας, Τσιέλος, Χριστόπουλος 2, Χατζηκωνσταντίνου Ν. 1, Χατζηκωνσταντίνου Αθ. 5, Παλαιολόγος, Ρουμελιώτης 3

Διαιτητές: Παπαματθαίου- Χρηστίδη

Δίλεπτα:4-5. Πέναλτι: 2/4-3/5